برنامه ریزی برای قبولی نمونه دولتی

در ابتدا به شما می گوییم هر وقت بخواهید برای قبولی در آزمون نمونه اقدام کنید، زمان کافی برای موفقیت را دارید؛ البته اگر برنامه درستی برای آن داشته باشید.

وجود یک مشاور مجرب در کنار شما دانش آموز عزیز برای طرح ریزی یک برنامه خوب برای قبولی در آزمون نمونه دولتی ضروری می باشد و به موفقیت شما کمک زیادی می کند. پیشنهاد ما مشاور پشتیبان گروه مشاوران شریف است. همچنین تقسیم زمان باقی مانده به چهار قسمت، داشتن هدف و تلاش و پشتکار برای رسیدن به هدف؛ دیگر پارامتر های لازم برای موفقیت و قبولی در آزمون نمونه می باشد. در ادامه در مورد این پارامتر های بیشتر صحبت می کنیم تا در نهایت شما بتوانید یک برنامه ریزی درست برای موفقیت داشته باشید.

مشاور پشتیبان

گروه مشاوران شریف برای موفقیت شما دانش آموز عزیز و همراهی مشاوری مجرب با شما تا کسب موفقیت در آزمون نمونه دولتی، ارتباط شما با دانشجویان برتر دانشگاه های تهران را فراهم کرده است. تا شما بتوانید با توجه به شرایط خود با یک مشاور عالی تا موفقیت در آزمون نمونه دولتی در ارتباط باشید.

تقسیم زمان باقی مانده به چهار قسمت

1- مطالعه کامل کتاب های درسی همراه با حل سوال

در ابتدا باید برای مطالعه کتاب های درسی یک برنامه ریزی روزانه مناسب داشته باشید و در صورتی که قبلا خوب مطالعه کرده اید آن ها را مرور کنید و در صورت لزوم از بعضی از کتاب ها خلاصه برداری کنید. در مورد نحوه مطالعه درس ها و روش مرور و خلاصه برداری می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید. در این مرحله همچنین حل سوال بدون در نظر گرفتن زمان اهمیت زیادی دارد و باید بتوانید به تمام سوالات هر بخش یا فصلی که می خوانید پاسخ دهید. و در صورتی که در حل سوالات مشکل دارید دوباره مطلب کتاب را مرور کرده و نقاط ضعف خود را برطرف کنید. برای یادگیری هر چه بهتر درس می توانید از جزوات کمک درسی نیز کمک بگیرید (البته مطالعه کتاب های با حجم زیاد و سوالات بی شمار توصیه نمی شود). از سوالات مهم کتاب درسی هم غفلت نکنید. در واقع می توان گفت این مرحله مهم ترین مرحله از چهار قسمت زمان بندی می باشد و در صورتی که در این مرحله به خوبی و با جدیت تلاش کنید و برنامه آن را خوب انجام دهید، مراحل بعدی هم مشکلی در برنامه ریزی نخواهید داشت. همراهی یک مشاور در این مرحله لازم و کمک زیادی به شما می کند.

برای آزمون نمونه دولتی نیازی به مطالعه کتاب های سال هشتم نیست و تمام سوالات آزمون از کتاب های پایه نهم طرح می گردد. (جهت اطلاع فقط تعداد کمی از سوالات آزمون تیزهوشان از کتاب های پایه هشتم طرح می شود).

2- تمرین تست زدن و بالا بردن سرعت و دقت تست زنی

در مرحله سوم باید بتوانید بعد از مطالعه کتاب های درسی و حل سوالات گوناگون مهارت تست زدن را کسب کنید. بسیاری از دانش آموزان خوب به علت عدم آشنایی با تست و عدم مهارت در تست زدن نتوانستند در آزمون نمونه دولتی قبول شوند. یک دانش آموز که 70 درصد کتاب ها را مطالعه کرده و مهارت تست زدن را داشته باشد نتیجه بهتری در آزمون نمونه دولتی نسبت به دانش آموزی می گیرد که 100 درصد کتاب ها را خوانده ولی در تست زدن مشکل دارد. مراحل کسب مهارت در تست زدن را مشاوران ما به شما آموزش می دهند. اما در این باره ذکر این نکته مهم است که شما در وهله اول باید از هر درس به صورت جداگانه تست حل کنید تا در آن درس مهارت لازم را کسب کنید و سعی کنید سرعت عمل خود را بالا ببرید. سپس باید سوالات درس های مختلف را با هم حل کنید و بتوانید زمان تست زدن را مدیریت کنید. برای مثال، اگر شما قصد دارید تا 10 سوال فارسی 10 سوال علوم و 10 سوال ریاضی را حل کنید، باید زمان پاسخگویی به سوالات فارسی 6 دقیقه، زمان پاسخگویی به سوالات علوم 7 دقیقه و 13 دقیقه هم زمان برای ریاضی صرف کنید، یعنی مجموعا 26 دقیقه که این زمان در شرایط آزمون تا 30 دقیقه افزایش می یابد.

3- حل آزمون تستی نمونه دولتی سال های قبل

بعد از کسب مهارت در تست زدن شما باید بتوانید این مورد را در شرایط یک آزمون واقعی تمرین کنید. یعنی بتوانید از اندوخته های خود استفاده کنید. برای این کار ابتدا سوالات نمونه دولتی سال قبل را پرینت بگیرید (حداقل سوالات سه استان را تهیه کنید. خصوصا استان خودتان) و همچنین یک پاسخنامه آزمون تستی شبیه پاسخنامه آزمون نمونه دولتی تهیه کنید. در صورت امکان روی یک صندلی بشینید و زمان آزمون را بین ساعت 8 تا 11 صبح قرار دهید. با توجه به در نظر گرفتن زمان و تصور شرایط آزمون شروع به حل سوالات آزمون کنید. بعد از اتمام زمان آزمون، آن را تصحیح کنید و میزان درصد و تراز خود را محاسبه کنید. زمان پاسخگویی به سوالات آزمون نمونه دولتی 120 دقیقه می باشد.

برای اطلاع بیشتر از نحوه انجام کار و یا برای محاسبه درصد و محاسبه تراز آزمون نمونه دولتی می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

4- کسب آمادگی برای شرکت در آزمون

در این مرحله شما باید بدانید که تلاش خود را برای مطالعه و حل سوالات تستی انجام داده اید و باید بتوانید در آزمون به بهترین شکل ممکن از اندوخته های خود استفاده کنید و نتیجه دلخواه را از آزمون بگیرید. داشتن استرس، پرداختن به موارد حاشیه ای، انجام ندادن برخی از ضرویات آزمون از جمله عدم دریافت کارت ورود به جلسه، مرور سریع کتاب ها در روز قبل از آزمون، دستپاچگی و عدم اعتماد لازم و … از جمله مواردی است که می تواند در نتیجه شما تاثیر منفی زیادی داشته باشد. مشاوره گرفتن از مشاور خود در زمان دو یا سه روز قبل از آزمون کمک زیادی در رفع این موارد می کند. اما باید بدانید که در مواجه با هر کدام از موارد بالا در درجه اول اعتماد به موفقیت از دست ندهید و با ایمان به خدا مشکل را رفع کنید.

داشتن هدف و تلاش و پشتکار

باید بدانید که هدف شما چیست. اگر واقعا هدف شما قبولی در آزمون نمونه دولتی می باشد باید برای آن برنامه ریزی داشته باشید و در انجام برنامه تلاش لازم را انجام دهید. چرا که اگر برنامه ریزی کنید اما به آن عمل نکنید درصد موفقیت شما پایین می آید. پشتکار یعنی اینکه بدانید خستگی در رسیدن به هدف معنا ندارد و تا رسیدن به هدف که در واقع قبولی در آزمون نمونه دولتی است به تلاش خود ادامه دهید. نتیجه هر آزمونی بستگی به میزان تلاش شما دارد.

نکات:

1- به توصیه های مشاور خود گوش کنید و به دقت به آن ها عمل کنید.

2- برای انجام مراحل بالا حتما با کمک مشاور خود و با توجه به شرایط برنامه ریزی کنید تا زمان را از دست ندهید.

3- نسبت به درس ریاضی توجه بیشتری داشته باشید. چرا که راز موفقیت بسیاری از دانش آموزان در آزمون های نمونه دولتی سال های قبل پاسخگویی درست به سوالات درس ریاضی بود. البته این موضوع به معنی کم توجهی به سایر دروس نیست و همه درس ها مهم هستند.

4- سعی کنید به سوالات آزمون به همان نحوی که در دفترچه آمده پاسخ دهید، مگر اینکه مشاور شما نکته خاصی به شما در این مورد گفته باشد.

5- در همه مراحل به یاد خدا باشید.

 

برنامه ریزی نمونه دولتی، برنامه ریزی برای قبولی در مدارس نمونه، قبولی در مدارس نمونه دولتی، برنامه ریزی مدارس نمونه دولتی نهم

آزمون آنلاین

جزوات تیزهوشان

مدارک اپلای