محاسبه تراز آزمون نمونه دولتی

محاسبه تراز آزمون نمونه دولتی

ملاک سنجش دانش آموزانی که ثبت نام آزمون نمونه دولتی را انجام می دهند و در آزمون  شرکت می کنند، محاسبه تراز آزمون نمونه دولتی می باشد و تراز آزمون نیز براساس نمره کسب شده دروس آزمون و ضریب هر درس محاسبه می شود ؛ در مطلب زیر قصد داریم تا نکاتی را در مورد نمره هر درس و نحوه محاسبه آن، درصد دروس و چگونگی محاسبه درصد، تراز آزمون نمونه دولتی و نحوه محاسبه تراز آزمون نمونه دولتی را برای شما دانش آموز عزیز بیان کنیم تا شک و تردید شما را در مورد این مسئله برطرف کنیم. در پایان برای بدست آوردن نمره یا درصد آزمون و یا محاسبه تراز آزمون نمونه دولتی قبل از نتایج نمونه دولتی و یا محاسبه تراز آزمون های آزمایشی که در آن ها شرکت می کنید، می توانید با مشاوران شریف تماس بگیرید.

نمره دروس آزمون نمونه دولتی

نمره کلی آزمون نمونه دولتی، از جمع نمره تک تک درس ها بدست می آید. نحوه محاسبه نمره هر درس بصورت زیر می باشد:

ضریب درس *  [(تعداد سوالات نادرست) – (تعداد سوالات درست * 3)] = نمره هر درس

مجموع نمره همه ی درس ها = نمره کل آزمون

مثال: اگر دانش آموز پایه نهم از 15 سوال درس ادبیات که ضریب آن دو می باشد؛ 10 سوال را درست جواب دهد، به 1 سوال پاسخ غلط دهد و 4 سوال را پاسخ ندهد؛ با توجه به فرمول بالا، نمره درس ادبیات این دانش آموز 58 می شود.

تعداد سوالات آزمون نمونه دولتی ششم 80 سوال و نمره کل آزمون نمونه دولتی ششم 510 می باشد.

تعداد سوالات آزمون نمونه دولتی نهم 100 سوال و نمره کل آزمون نمونه دولتی نهم 600 امتیاز آزمون و 600 امتیاز معدل می باشد.

تراز آزمون نمونه دولتی با توجه به نمره کل آزمون محاسبه می شود. (برای پایه نهم نصف نمره تراز آزمون و نصف دیگر معدل می باشد.

درصد درس های آزمون نمونه دولتی

درصد هر درس یا همان نمره خام هر درس در واقع معیاری برای مشخص شدن پاسخ گویی به آن درس می باشد. بطور مثال اگر درصد درس علوم شما در آزمون 70 درصد باشد، یعنی شما از صد نمره این درس 70 نمره آن را گرفته اید. یا به عبارت دیگر از 20 نمره شما نمره 14 را کسب کرده اید. نحوه محاسبه درصد هر درس به صورت زیر می باشد:

تراز آزمون نمونه دولتی

نمره تراز آزمون نمونه دولتی عددی بین صفر تا بیست هزار می باشد و نمره تراز هیچگاه منفی نیست. برعکس تراز آزمون تیزهوشان، نمره تراز هر داوطلب با توجه به نتایج آزمون و معدل داوطلب بدست می آید نه با توجه به نمره سایر دانش آموزان. برای درک بهتر این موضوع به نحوه محاسبه تراز آزمون نمونه دولتی پایه ششم و نهم توجه کنید.

تراز شما در واقع رتبه شما را مشخص می کند. هر چه تراز شما بالاتر باشد شانس قبولی شما بیشتر است.

برای بدست آوردن نمره تراز آزمون خود یا آزمون های آزمایشی خود می توانید با مشاوران شریف تماس بگیرید.

نحوه محاسبه تراز آزمون نمونه دولتی

تراز قبولی نمونه دولتی

کسب تراز حداقل 12000 تا 14000 برای قبولی در آزمون پایه ششم در استان های مختلف و 14000 تا 15500 برای قبولی در پایه نهم می باشد.

آزمون آنلاین

جزوات تیزهوشان

مدارک اپلای