شرایط ثبت نام و پذیرش آزمون  نمونه دولتی

در این متن به ارائه نکات ثبت نام و شرایط پذیرش دانش آموزان در آزمون نمونه دولتی 97-98 خواهیم پرداخت.

در صورتی که سوالی یا ابهامی در این خصوص ایجاد شد یا دانش آموز شما نیاز به برنامه ریزی جهت قبولی در آزمون نمونه دولتی 97-98 دارد، می توانید از طریق تلفن با مشاوران شریف تماس بگیرید.

همچنین برای دریافت آخرین اخبار آزمون تیزهوشان و آزمون نمونه دولتی در تلگرام اینجا کلیک کنید.

آزمون نمونه دولتی پایه ششم

شرایط ثبت نام آزمون  نمونه دولتی ششم

1- دانش آموزان و داوطلبان باید تابعیت ایرانی داشته باشند (پذیرش دانش آموزان غیر ایرانی تابع شرایط خاص می باشد).

2- دانش آموز و داوطلب آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم باید در پایه ششم مشغول به تحصیل باشد.

3- کسب نمره خیلی خوب در تمام دروس یا کسب نمره خوب در یک درس و نمره خیلی خوب در بقیه دروس نیمسال اول پایه ششم، همچنین برای شرکت در جلسه آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم کسب نمره خیلی خوب در تمام دروس یا کسب نمره خوب در یک درس و نمره خیلی خوب در بقیه دروس نیمسال دوم پایه ششم الزامی می باشد. (در برخی از استان ها همراه داشتن کارنامه پایانی سال ششم برای دریافت کارت ورود به جلسه و یا شرکت در جلسه الزامی است)

شرایط پذیرش آزمون  نمونه دولتی ششم

1- شرط اصلی قبولی و پذیرش، کسب حداقل 50 درصد امتیاز آزمون (تراز بالاتر از 10000) می باشد.

2- بستگی به استان تا حداکثر 10 درصد ظرفیت پذیرش به دانش آموزان شاهد و ایثارگر تعلق می گیرد. (دانش آموزان شاهد به شرط کسب حداقل 70 درصد نمره تراز شده آزمون نفر آخر پذیرفته شده در مدرسه مورد نظر پذیرش می شوند)

3- برای استان های مختلف حداکثر 20 درصد ظرفیت پذیرش به دانش آموزان روستایی تعلق می گیرد. که این مورد را دانش آموزان باید در زمان ثبت نام در فرم مربوط اعلام نمایند.

آزمون نمونه دولتی پایه نهم

شرایط ثبت نام آزمون  نمونه دولتی نهم

1- دانش آموزان و داوطلبان باید تابعیت ایرانی داشته باشند (پذیرش دانش آموزان غیر ایرانی تابع شرایط خاص می باشد).

2- دانش آموز و داوطلب آزمون نمونه دولتی نهم به دهم باید در پایه نهم مشغول به تحصیل باشد.

3- برای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی کسب معدل بالای 17 نیمسال اول سال نهم و برای شرکت در جلسه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم معدل بالای 17 نیمسال دوم پایه نهم الزامی می باشد. (در برخی از استان ها همراه داشتن کارنامه پایانی سال ششم برای دریافت کارت ورود به جلسه و یا شرکت در جلسه لازم می باشد)

4- در مناطقی که امکان ثبت نام برای دو واحد آموزشی دبیرستان ها و هنرستان های فنی حرفه ای نمونه دولتی وجود دارد، دانش آموزان می توانند به ترتیب علاقه دو اولویت انتخاب نمایند.

شرایط پذیرش آزمون  نمونه دولتی نهم

1- پذیرش در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم براساس میانگین نمره آزمون ورودی و معدل کل پایه نهم می باشد(50 درصد امتیاز آزمون و 50 درصد معدل کل پایه نهم) می باشد.

2- بستگی به استان تا حداکثر 10 درصد ظرفیت پذیرش دبیرستان ها و هنرستان های فنی حرفه ای نمونه دولتی به دانش آموزان شاهد و ایثارگر تعلق می گیرد. (دانش آموزان شاهد به شرط کسب حداقل 70 درصد نمره تراز شده آزمون نفر آخر پذیرفته شده در مدرسه و رشته مورد نظر پذیرش می شوند)

3- برای استان های مختلف حداکثر 20 درصد ظرفیت پذیرش به دانش آموزان روستایی تعلق می گیرد. که این مورد را دانش آموزان باید در زمان ثبت نام در فرم مربوط اعلام نمایند.

نکته: پذیرش بدون آزمون برای نمونه دولتی در هیچ کدام از دو مقطع وجود ندارد ولی برخلاف آزمون تیزهوشان، برای آزمون نمونه دولتی تکمیل ظرفیت آزمون بعد از ثبت نام اولیه دانش آموزان پذیرفته شده انجام می گیرد. همچنین آزمون میان پایه برای برخی از مدارس نمونه دولتی برگزار می شود. برای کسب اطلاع بیشتر در این مورد اینجا کلیک کنید.

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 97-98

برای اطلاع کامل از زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 97-98 اینجا کلیک کنید.

آزمون آنلاین

جزوات تیزهوشان

مدارک اپلای