تحصیل در کانادا

 تحصیل در کانادا ، و اخذ ویزای تحصیلی یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به کانادا می باشد. امکان تحصیل در یکی از 96 دانشگاه معتبر دنیا، یکی از برترین سیستم های آموزشی دنیا، هزینه های تحصیلی کمتر نسبت به کشورهای دیگر، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی و نیز کمک هزینه های تحصیلی متفاوت (فاند تحصیلی و …)، امکان کار همزمان در دوران تحصیلی، امکان اخذ ویزای تحصیلی برای همراهان و اخذ اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا فقط چند ویژگی از شرایط بسیار خوب تحصیل در کانادا می باشد.
به طور کلی شرایط تحصیل در کانادا برای تمامی دانش آموزان و دانشجویان ایرانی مهیا است. البته هرچه سوابق تحصیلی دانشجو بهتر باشد امکان اخذ بورسیه تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی بالاتر می رود.
اخذ بورسیه تحصیلی یا فاند تحصیلی یعنی تحصیل و زندگی کاملا رایگان یا با هزینه بسیار کم در کانادا
در این مطلب توضیحات کامل تحت عناوین زیر آمده است. دانش آموزان و دانشجویان عزیز می توانند تمامی شرایط تحصیل و زندگی در کانادا را در ادامه مطالعه کنند.

شرایط و نحوه زندگی در کانادا
بورسیه تحصیلی کانادا و فاند تحصیلی
هزینه تحصیل و زندگی در کانادا
درباره کشور کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا
تحصیل کارشناسی در کانادا
تحصیل ارشد و دکتری در کانادا
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

جهت مشاوره برای تحصیل در کانادا

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

برای عضویت در کانال تلگرامی تحصیل در خارج از کشور کلیک کنید

 تحصیل در کانادا دوره دبیرستان
دبیرستان های کانادا به چند دسته اصلی تقسیم می شوند:
  – دبیرستان های دولتی (Public international school)
  – دبیرستان های خصوصی (Private international school)
  – دبیرستان های شبانه روزی کانادا
  – دبیرستان های دخترانه و پسرانه کانادا

دبیرستان های کانادا از سپتامبر (اواسط شهریور) تا ماه ژوئن (تیرماه) ادامه دارد و البته در بسیاری از دبیرستان ها دوره های فرآموزشی و ورزشی در تابستان برگزار می شود.

در ادامه اطلاعات کاملی از شرایط تحصیل در دبیرستان های کانادا را برای شما قرار داده ایم

پذیرش در دبیرستان های کانادا از ساده ترین پذیرش های تحصیلی می باشد. با ارسال مدارک مورد نیاز دبیرستان های مورد نظر به صورت اینترنتی می توانید در یکی از دبیرستان های کانادا ثبت نام کرد. البته برخی از مدارس کانادا برای پذیرش تحصیلی یک مصاحبه تلفنی یا اینترنتی با دانش آموز شرایط تحصیلی او را مورد سنجش قرار می دهند.

شرط مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی برای ورود به دبیرستان های کانادا الزامی نیست.

مدارک لازم برای تحصیل در دبیرستان های کانادا

 کارنامه تحصیلی مقطع قبلی و فعلی (حدالقل معدل 15)
توصیه نامه از معلم ها
 اسکن مدارک شخصی
مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی (که البته در بسیاری از موارد الزامی نیست)
هزینه بررسی مدارک (150 تا 300 دلار)
مدرک دال بر توانایی مالی والدین جهت تحصیل فرزندشان در کانادا

هزینه تحصیل در مقاطع مختلف وابسته به نوع دبیرستان است که اگر دانش آموزان در مدرسه خصوصی تحصیل کند سالانه 20 تا 30 هزار دلار و در مدارس شبانه روزی 30 تا 40 هزار دلار می باشد. البته در مدارس شبانه روزی، اسکان و غذای دانش آموز نیز برعهده مدراس می باشد.

 تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا
انتخاب های شما برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی بسیار زیاد و متنوع است. پذیرش تحصیلی در این مقطع صرفا براساس سوابق تحصیلی می باشد. هرچه معدل شما بالاتر باشد می توانید در دانشگاه بهتری پذیرفته شوید. البته هرچند اخذ نمره زبان ضروری نیست ولی داشتن نمره زبان خوب می تواند در پذیرش یک دانشگاه بهتر بسیار حائذ اهمیت باشد. بورسیه های تحصیلی زیادی در این مقطع برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که بسیاری از دانشجویان ایرانی موفق به اخذ این بورسیه های تحصیلی شده اند.

در صورت کسب معدل بالا و رتبه برتر در دانشگاه احتمال اخذ بورسیه تحصیلی شما بسیار بالا می رود.

1- مدارک پیش دانشگاهی و دیپلم و ریز نمرات
2- توصیه نامه از معلم ها
3- رزومه تحصیلی
4- انگیزه نامه تحصیلی
5- مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی (که در برخی موارد و برای برخی از رشته ها ضروری نیست که در این صورت، دانش آموز قبل از ورود به دوره لیسانس یک دوره زبان را سپری می کند)
6. اسکن از مدارک شخصی
7. هزینه بررسی مدارک (Application fee) که در هر دانشگاه متفاوت است.

بورس تحصیلی IDRC
بورس تحصیلی NSERC
بورس تحصیلی Organization of American States) OAS)
بورس تحصیلی Vanier

براساس رشته های دانشگاهی متفاوت است ولی به طور کلی رشته های علوم پایه، علوم انسانی و مهندسی از 19 تا 27 هزار دلار در سال و رشته های پزشکی 30 هزار دلار، دندانپزشکی 50 هزار و داروسازی 30 هزار دلار در سال متغیر است.

 تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری
تحصیل در کانادا و پذیرش در مقاطع ارشد و دکتری در کانادا متناسب با سوابق تحصیلی، نمره زبان، توصیه نامه ها و تعداد مقالات شما می باشد. هرچه نمره زبان و معدل شما بالاتر و نیز توصیه نامه شما قویتر باشد احتمال پذیرش در دانشگاه های برتر کانادا و نیز اخذ کمک هزینه تحصیلی در مقطع ارشد و دکتری بالاتر می رود. همچنین مدرک زبان برای پذیرش در این مقاطع ضروری است.

با معدل و نمره زبان بالا و توصیه نامه قوی و نیز چند مقاله احتمال دریافت فاند تحصیلی تقریبا 100% است. فاند تحصیلی می تواند هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا را پوشش دهد.

1- مدرک کارشناسی و ریز نمرات برای دوره ارشد (حداقل معدل 16)
2- مدارک کارشناسی و ارشد و ریز نمرات برای دکتری (حداقل معدل 16)
3- توصیه نامه از اساتید
4- رزومه تحصیلی
5- انگیزه نامه
6- مدرک زبان انگلیسی مانند TOEFL یا IELTS یا مدرک فرانسوی برای دانشگاه های فرانسوی زبان
7- تعداد مقالات و کتب تالیفی یا ترجمه برای دانشجویان دکتری (الزامی نیست ولی در پذیرش موثر است)
8- هزینه بررسی مدارک تحصیلی (Application fee)

بورس تحصیلی Banting Postdoctoral Fellowships
بورس تحصیلی Canada Graduate Scholarships
بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد Vanier
و انواع بورسیه های تحصیلی دانشگاه ها مانند Manitoba، Waterloo، Calgary و …

هزینه ارشد و دکتری در رشته های علوم پایه، انسانی و مهندسی از 12 تا 16 هزار دلار در سال متغیر است و دوره تخصص دوره پزشکی و دندانپزشکی حدود 20 هزار دلار است.

 تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا
شرایط تحصیل در کانادا در رشته های پزشکی و دنداپزشکی با ایران متفاوت است. در کانادا دانشجو باید ابتدا یک دوره 2 تا 4 ساله را در رشته های پایه مانند زیست شناسی، بیولوژی، شیمی و … که دروس پایه مورد نیاز در پزشکی و دندانپزشکی را بگذرانند. سپس دانشجویان باید برای تحصیل پزشکی در کانادا در آزمون ام کت (MCAT) و برای دندانپزشیکی در کانادا باید در آزمون سراسری دندانپزشکی (DAT) شرکت کنند و در آن قبول شوند.
توجه: تعداد دانشگاه هایی که در رشته های پزشکی و دندانپزشکی، دانشجوی بین الملل می پذیرند بسیار محدود است و هرساله شرایط هر دانشگاه متفاوت می شود.
بنابراین قبل از تصمیم به ادامه تحصیل در این رشته های از نحوه پذیرش و شرایط کلی آن دانشگاه اطلاعات کامل را کسب کنید. همچنین توصیه می کنیم که دوره 2 تا 4 ساله را در کشور کانادا بگذرانید تا از نظر سوابق علمی با دانشجویان کانادایی در یک سطح باشید.
دانشجویانی که دوره کارشناسی را در رشته های پایه در کشور کانادا گذارنده باشند، شرایط بهتری برای اخذ پذیرش در دوره پزشکی یا دندانپزشکی را دارند.
مدارک مورد نیاز پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

آزمون ام کت (MCAT) برای رشته پزشکی و آزمون DAT برای دندانپزشکی
تحصیل 2 تا 4 سال رشته های پایه
ریزنمرات و مدرک تحصیلی (حداقل معدل 17)
انگیزه نامه
توصیه نامه
رزومه تحصیلی
مدرک زبان انگلیسی در صورتی که این دوره را در ایران گذرانده باشید.

نحوه زندگی در کانادا
زندگی دانش آموزان در کانادا: نگران نباشید. فرزند شما در کانادا تنها زندگی نخواهد کرد. دولت کانادا برای تحصیل دانش آموزان بین المللی شرایط خاصی را در نظر گرفته است.
والدین دانش آموز می توانند برای دیدن فرزند خود و اطلاع از شرایط زندگی و درسی او ویزای 5 ساله دریافت کنند.
نحوه ی زندگی دانش آموز شما در کانادا در صورتی که همراه خانواده نباشد می تواند به یکی از سه روش زیر باشد:

زندگی در خوابگاه های دبیرستان به همراه دانش آموزان دیگر در محیطی دوستانه و آرام
زندگی در کنار یکی از خانواده های کانادایی که وظیفه تامین غذا و سرپرستی او را دارند (homestay). خانواده هایی که قیومیت دانش آموزان را برعهده می گیرند تحت نظارت خاص نهادهای حکومتی کانادا می باشند.
زندگی در کنار یکی از فامیل های خانوادگی

شرایط زندگی در دوره دانشگاهی: دانشجویان بین المللی در دانشگاه می توانند در خوابگاه های دانشگاه، هتل های اقامتی، خانه های اجاره ای که می توانند تنها، با دوستان و همکلاسی ها و حتی با خانواده های کانادایی (در یکی از اتاق های خانه یک خانواده کانادایی) سکونت یابند. به طور کلی هزینه های خوابگاه و خانه های اجاره ای در صورتی که با خانواده کانادایی یا با همکلاسی های خود باشید بسیار کم خواهد شد.
زندگی متاهلی و دانشجویی در کانادا: شما می توانید به راحتی در خانه های استیجاری در نزدیکی محل تحصیل در کانادا اسکان یابید. البته هزینه های زندگی برای دانشجویان متاهل حدودا 1.5 برابر دانشجویان مجرد است.

بورسیه تحصیلی کانادا
بورسیه های تحصیلی در کشور کانادا برای تحصیل در کانادا به انواع مختلفی تقسیم می شوند و افراد متفاوتی را پوشش می دهند. به طور کلی این بورسیه ها تحت عناوین زیر ارائه می شوند:

Scholarship یا fellowship: بورسیه ای که به افراد مستعد با سوابق علمی خوب تعلق می گیرد.
Grant: کمک هزینه ای که به دانشجویانی تعلق میگیرد که در زمینه خاصی تحقیق می کنند.
Bursary: کمک های مالی برای افرادی که مشکل مالی دارند.

زمان ثبت نام برای هرکدام از این بورسیه ها متفاوت است و برای اطلاع از شرایط هرکدام باید به قسمت دپارتمان بورسیه تحصیلی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید. بسیاری از دانشجویان ایرانی مستعد که در ترم های اول بین همکلاسی های خود موفق به کسب رتبه برتر می شوند از این بورسیه استفاده می کنند.

هرساله دانشجویان ایرانی زیادی از این بورسیه های تحصیلی استفاده می کنند. این بورسیه ها می تواند تمامی یا قسمتی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش دهد.

فاند تحصیلی برای دانشجویان ارشد و دکتری:
به علت اینکه دانشجویان ارشد و دکتری می توانند در زمینه های تحقیقاتی و تحصیلی دستیار استاد باشند، از این طریق می توانند کسب درآمد کنند. این کمک هزینه های شامل:
– دستیار تحقیقاتی یا RA
– دستیار آموزشی یا TA
سوابق تحصیلی و نمره زبان خوب احتمال پذیرش این فاند تحصیلی را بسیار بالا می برد.

اکثر دانشجویان ایرانی از این کمک هزینه تحصیلی در مقطع ارشد و دکتری کمک می گیرند که اغلب تمامی هزینه های زندگی و تحصیلی دانشجو را پوشش می دهد.

هزینه تحصیل در کانادا
هزینه تحصیل در کانادا هرچند رایگان نیست، اما نسبت به بسیاری از کشورها مقرون به صرفه تر است. شما به احتمال زیاد سالانه نیاز به پرداخت بین 20 تا 30 هزار دلار برای هزینه های تحصیلی و زندگی خواهید داشت. با این حال، این محدوده هزینه به طور متوسط برآورد می شود و با توجه به دانشگاه و برنامه آن ، رشته مورد نظر ، محل سکونت و هزینه های زندگی متفاوت است.

برای اطلاع دقیق از هزینه تحصیلی در هر رشته باید به وب سایت دانشکده مراجعه کنید.

شهریه دانشگاه در کانادا
شهریه دانشگاه برای دانشجویان بین المللی در بین استان ها و رشته های مختلف متفاوت است. جدول زیر میانگین شهریه (براساس دلار کانادا) برای دانشجویان خارجی تمام وقت را نشان می دهد.

شهریه
دانشجویان بین المللی 2017-2018 برای تحصیل تمام وقت

رشته مورد نظر

کارشناسی

ارشد و دکتری

آموزش

$17,337

$13,962

هنرهای تجسمی
و نمایشی و فن آوری ارتباطات

$20,571

$13,150

علوم انسانی

$22,229

$13,460

علوم اجتماعی

$21,604

$13,557

حقوق و رشته
های مرتبط

$27,056

$16,549

مدیریت کسب و
کار و مدیریت عمومی

$23,555

$20,518

فیزیک و
تکنولوژی

$24,456

$13,730

ریاضیات، علوم
رایانه و اطلاعات

$25,273

$13,067

مهندسی

$26,582

$15,870

معماری و فن آوری
های مرتبط

$22,171

$20,123

کشاورزی، منابع
طبیعی و حفاظت

$20,268

$12,416

دندانپزشکی

$53,105

$20,565

پزشکی

$33,084

Not
available

پرستاری

$18,806

$12,183

داروسازی

$32,886

$10,548

دامپزشکی

$58,629

$8,640

دیگر رشته
های سلامت و تناسب اندام

$20,117

$16,031

به خاطر داشته باشید که هزینه های مربوط به تحصیل در یک دانشگاه فراتر از شهریه است. شما همچنین باید برای اقلامی مانند کتاب و … هزینه در نظر بگیرید.

هزینه زندگی در کانادا
هزینه های زندگی در کشور کانادا به ایالت محل زندگی، دانشگاه و رشته تحصیل و نوع زندگی مرتبط است. هزینه زندگی در ایالت های مختلف کانادا حدود 10 تا 20 هزار دلار در سال است که شامل هزینه های مسکن ، حمل و نقل ، بیمه ، غذا و … است.
در ادامه اطلاعات جزئی تر را می توانید مطالعه کنید

اکثر دانشگاه ها خوابگاه برای دانشجویان ارائه می دهند، برخی از آنها به طور خاص برای دانشجویان خارج از کشور است. اما پذیرش در مدرسه های کانادایی به این معنی نیست که شما می توانید یک اتاق در محل اقامت دریافت کنید. دانش آموزان باید به طور جداگانه برای مسکن در محوطه مدرسه یا در نزدیکی آن اقدام کنند و هزینه آن در سراسر مدارس متفاوت است و بستگی به شما دارد.
برخی از دانشجویان نیز ممکن است تصمیم بگیرند که در آپارتمان زندگی کنند. اجاره یک آپارتمان معمولی دو خوابه در کانادا می تواند در حدود 600 تا 1600 دلار در هر ماه باشد. بسته به شهر یا محله و نوع اقامت ممکن است مجبور باشید هزینه های ماهانه اضافی برای خدماتی نظیر برق، تلفن های خانگی، اینترنت و تلویزیون کابلی، و … را پرداخت کنید. دانشگاه ها در پیدا کردن مسکن در بیرون از دانشگاه به شما کمک می کنند.
به طور کلی هزینه متوسط محل سکونت از 500 تا 1500 دلار در ماه متغیر است

بسته به جایی که زندگی می کنید ، ممکن است به محوطه دانشگاه دسترسی داشته باشید و یا دوچرخه سواری کنید. بسیاری از دانش آموزان، مخصوصا در شهرهای بزرگ، حمل و نقل عمومی را انتخاب می کنند. اتوبوس ها، مترو، قطارهای رفت و آمد یا کشتی ها. کرایه های حمل و نقل عمومی به طور معمول برای یک ماه از 80 دلار تا 110 دلار می باشد، هر چند بسیاری از ارائه دهندگان حمل و نقل تخفیف دانشجویی ارائه می دهند.

همه دانشجویان بین المللی در کانادا باید دارای بیمه درمانی باشند و پوشش پزشکی که در دسترس است از استان به استان متفاوت است. آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور و ساسکاچوان دانشجویان بین المللی را تحت برنامه های مراقبت های بهداشتی استان خود پوشش می دهند، اما پوشش به طور کلی بستگی به طول اقامت شما دارد.

با این حال، دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در منیتوبا، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد یا کبک فعالیت می کنند باید بیمه خصوصی داشته باشند.

به طور کلی هزینه بیمه سلامت در ایالت های کانادا متفاوت است و حدودا 80 تا 1000 دلار در سال است.

اطلاعات بیشتر در مورد پوشش های بیمه را می توانید از طریق وب سایت های دانشگاه ها هر استان پیدا کنید.

 درباره کشور کانادا

کانادا بعد از روسیه بزرگ ترین کشور جهان است و 10 میلیون کیلومتر مربع وسعت دارد. این کشور با کشور آمریکا بزرگ ترین مرز زمینی را دارد. کانادا به اقیانوس آرام از غرب، اقیانوس اطلس از شرق و شمال برخورد می کند. این کشور شامل ده استان و سه قلمرو یوکان، مناطق شمال غربی و نونووت است. جمعیت کانادا حدود 33 میلیون نفر است و از این رو جز کشور های مهاجر پذیر است.

حکومت
کانادا یک کشور فدرال با دموکراسی پارلمانی است. مردم کانادایی نمایندگان را در مجلس عوام در اتاوا (پایتخت کشور) انتخاب می کنند. کانادا نیز یک سلطنت قانون اساسی است که به این معنی است که از لحاظ فنی ملکه انگلستان هنوز “سر دولت” کانادا است. با این وجود، در عمل، ملکه، به طور قانونی با کانادا ارتباط بسیار کمی دارد، زیرا قدرتش به فرماندار لویاتان در کانادا اختصاص دارد. با این حال، در شرایط نظری ممکن است برخی شرایط بسیار غیر معمول وجود داشته باشد که ملکه بتواند قدرت خود را در کانادا اعمال کند.
زبان رسمی کانادا دو زبان انگلیسی و فرانسوی است و به همین دلیل است که درخواست مهاجرت در صورت نیاز به داشتن توانایی در زبان انگلیسی یا فرانسوی ارزیابی می شود.

شهرها
شهرهای اصلی کانادا (از غرب به شرق) عبارتند از: ونکوور (بریتیش کلمبیا)، ادمونتون، کلگری (آلبرتا)، ساسکاتون (ساسکاچوان)، وینیپگ (مانیتوبا)، تورنتو، اتاوا (انتاریو)، مونترال (کبک)، فردریکون (برانسویک)، شارلوت تاون (جزیره پرنس ادوارد)، هالیفاکس (نوا اسکوشیا)، سنت جان (نیوفاندلند).

تاریخ
کانادا دارای تاریخ نسبتا کوتاه است. کانادا برای اولین بار توسط وایکینگها در ساحل شرقی آن کشف شد.
کانادا در قرن پانزدهم توسط کاوشگران فرانسوی و بریتانیایی شناخته شد. فرانسه در کانادا مستعمراتی داشت ولی در سده 1700 آن ها به انگلیس تعلق پیدا کردند. با این حال، فرهنگ فرانسوی باقی ماند و رشد کرد و اکنون در داخل استان کبک دیده می شود.
کانادا وضعیت استعماری خود را در سال 1867 تحت قانون بریتانیا شمال امریکا محو کرد و به عنوان قلمرو فدرال ایجاد شد. این نخستین سلطنت شامل چهار ولایت بود که در آن زمان شش ولایت دیگر به همراه سه سرزمین افزوده شد. آخرین استان برای پیوستن به کانادا (و حاکمان بریتانیا آن را ترک کرد) در سال 1949 نیوفاندلند بود.

جغرافیا
کانادا دارای جغرافیای شگفت انگیزی می باشد. به عنوان مثال، رودخانه سنت لارنس با طول تقریبا 2000 مایل، از اقیانوس اطلس به دریاچه انتاریو جریان دارد. این رودخانه راه های بزرگ حمل و نقل برای حمل کالا از خارج از کشور به کانادا است. رودخانه سنت لارنس مسیر اصلی اکتشاف بود، اولین بار در سال 1535 توسط ژاک کارتیه با کمک قبایل بومی مورد بررسی قرار گرفت.
کانادا شامل دریاچه های بزرگ (در امتداد مرز مشترک با ایالات متحده آمریکا)، که بزرگترین مجموعه دریاچه های آب شیرین در جهان ، شامل 21٪ از آب شیرین جهان است. این دریاچه ها شامل دریاچه های میشیگان، اری، هورون، برتر و انتاریو هستند.
خلیج هادسون خلیج عظیمی است که شما می توانید آن را به وضوح در هر نقشه کانادا ببینید. که در شمال شرق قرار دارد و مرز پنج استان است.
در غرب، کوه های راکی، یک رشته کوه های بزرگ است که بیش از 3000 مایل از شمال بریتیش کلمبیا به نیومکزیکو گسترش می یابد.

برخی از ویژگی های تحصیل در کانادا:

– اعتبار علمی بالای دانشگاه های کانادا
– شرایط کاری مناسب بعد از اتمام دوره تحصیلی
– هزینه های مقرون به صرفه تحصیل و زندگی در مقایسه با برخی کشورهای اروپایی و کشور آمریکا
– وجود جامعه بزرگ دانشجویان ایرانی که مشغول به تحصیل در کانادا هستند

در آخر جهت آگاهی دانش آموزان و دانشجویان عزیز باید این نکته بسیار مهم را متذکر شویم که فقط و فقط مرجع رسمی اخذ پذیرش تحصیلی در هر مقطع یا بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کانادا سایت رسمی دولت کانادا یا دانشگاه مورد نظر می باشد و مطمئنا شما می توانید به راحتی با بررسی وب سایت دانشگاه های این کشور و یا مکاتبه با مسئولان آن، به طورکامل از شرایط تحصیل آگاه شوید.

هزینه زندگی در ایالت های کانادا

در کشور کانادا به دلیل فرصت های شغلی و تحصیلی زیاد و نیز درآمدهای بالاتر نسبت به بسیاری از کشورها شرایط زندگی بهتر و سطح رفاه بالاتری برای مردم به وجود آمده است. این شرایط حتی برای افراد با مهارت های…

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا وابسته به پارامترهای مختلف است. - تعداد نفرات خانواده - زندگی در خوابگاه یا منزل جداگانه یا به همراه خانواده کانادایی (Home stay) - زندگی در ایالت های مختلف - شرایط زندگی…