مشاوره نمونه دولتی

شاید در ابتدا گفتن یک مثال اهمیت مشاوره نمونه دولتی در کسب نتیجه را برای شما روشن تر کند.

در طی چندین سال فعالیت در زمینه مشاوره مثال زیر برای دانش آموزانی که قصد قبولی در مدارس نمونه دولتی را دارند، می تواند تجربه خوبی باشد.

دانش آموز اول دانش آموزی که معدل خیلی خوبی دارد، شاگرد اول کلاس است، در آزمون های تستی زیادی شرکت می کند، از نظر معلم ها دانش آموز فوق العاده ای می باشد، در امتحانات همیشه نمرات خوبی می گیرد، کتاب های کمک درسی زیادی دارد و … . ولی از یک مشاور برای برنامه ریزی کمک نگرفته.

دانش آموز دوم دانش آموزی است که معدلش از دانش آموز اول پایین تر است، شاگرد هفتم کلاس است، تنها در یک نوع آزمون تستی شرکت می کند، از نظر دبیران مدرسه شاگرد متوسطی می باشد، در امتحانات نمرات قابل قبول می گیرد اما نه همیشه بیشترین نمره را، چند جزوه کمک درسی دارد و … . ولی از راهنمایی ها و برنامه ریزی های یک مشاور خوب بهره می برد. در واقع یک مشاور خوب را در کنار خود دارد.

هر دو دانش آموز هم در آزمون تیزهوشان و هم در آزمون نمونه دولتی شرکت کرده اند. به نظر شما نتیجه آزمون برای این دو دانش آموز چه بوده است؟ برخلاف تصور اسم دانش آموز اول در لیست ذخیره های مدرسه نمونه دولتی هم نبود؛ در صورتی که دانش آموز دوم در آزمون تیزهوشان قبول شد. در زیر دلیل های آن را بیان کرده که خواندن آن ها کمک زیادی به شما دانش آموزان عزیز می کند. البته قبل از آن لازم است تا بگوییم که دانش آموزان برتر نیز با داشتن برنامه و کمک یک مشاور قطعا در آزمون ها موفق خواهند شد و در مثال بالا قصد ما تاکید بر اهمیت مشاور نمونه دولتی و مشاوره تحصیلی می باشد که در زیر آن را بیان می کنیم.

مشاوره قبولی نمونه دولتی

اول اینکه دانش آموز برتر بودن و شاگرد ممتاز بودن دلیل کافی برای موفقیت نیست. بلکه برنامه ریزی و تلاش و راهنمایی های یک مشاور خوب باعث موفقیت می شود. دانش آموز اول در واقع کتاب های کمک درسی زیادی خریداری کرده و در چند آزمون ثبت نام کرده بود. متناسب با هر آزمون کتاب های کمک درسی را میخوانده و از آنجایی که سوالات آزمون نیز شباهت زیادی به کتاب مربوطه داشته بودند همواره تراز خوبی از آزمون کسب می کرد و هیچ گاه در صدد برطرف کردن نقاط ضعف خود نبوده و روش های درست تست زنی را هیچ گاه یاد نگرفته بود. بخاطر داشتن کتاب های کمک درسی زیاد از مطالب کتاب بعضا غافل می شده و در بسیاری از موارد به دنبال سوالات خارج از کتاب می گشت. نهایتا در آزمون تیزهوشان نتوانسته بود تا وقت خود را مدیریت کند و به سوالات زیادی پاسخ نداده بود و در آزمون نمونه دولتی نیز بحاطر سهل انگاری در آزمون نمره قبولی را کسب نکرده بود. اما دانش آموز دوم از اواسط سال تحصیلی از راهنمایی های یک مشاوره خوب بهره گرفت. با کمک مشاور خود و یک برنامه ریزی خوب کتاب های درسی را کامل مطالعه کرده و به مرور بر آن ها مسلط شده بود. در کنار آن کتاب های درسی سال قبل را نیز مرور کرده و از مطالب مهم آن ها نکته برداری کرده بود. جزوات و کتاب های کمک درسی را با نظر مشاور خود انتخاب و از آن ها استفاده می کرد. با نظر مشاور خود در یک آزمون تستی شرکت کرد و با راهنمایی ها مشاور نحوه تست زنی را فرا گرفت و در تراز آزمون او هر بار بهتر می شد. نکات لازم برای چگونگی مدیریت یک آزمون تستی را مشاور او در اختیارش قرار داد و نهایت دانش آموز با صحبت های مشاور خود آمادگی لازم برای شرکت در آزمون را بدست آورد. در آزمون تیزهوشان و آزمون نمونه دولتی به نحوه عالی از اندوخته های خود استفاده کرد و توانست در هر دو آزمون نمره قبولی را کسب کند.

برنامه ریزی برای قبولی در نمونه دولتی

مطمئنا در مثال بالا اهمیت مشاور و مشاوره گرفتن برای موفقیت برای شما دانش آموز عزیز و اولیاء گرامی مشخص شده است. هر چند که از این نوع مثال ها فراوان می توان گفت. در واقع کمک گرفتن از یک مشاور خوب یعنی کسب مهارت های لازم و برنامه ریزی برای موفقیت. حال هدف شما یک هدف تحصیلی باشد، یک هدف شغلی، انتخاب رشته و … یا حتی هدف قتح یک قله باشد. مشاوری که از قبل راه موفقیت را پشت سر گذاشته و به همه مسائل آن آگاه هست کمک زیادی به شما می کند.

مشاوره نمونه دولتی

برنامه ریزی برای مطالعه دروس، نحوه مطالعه دروس، نحوه جمع بندی مطالب، طریقه تست زدن، نحوه شرکت در آزمون، کنترل استرس، استفاده از جزوات کمک درسی و بسیاری دیگر از این قبیل موارد که یک دانش آموز برای شرکت در آزمون نمونه دولتی با آن ها مواجه می باشد؛ بدون راهنمایی های یک مشاور نمونه دولتی انجام شدنی نیست و در نهایت نتیجه دلخواه را به همراه ندارد.

مشاوران شریف با طرح ریزی یک برنامه مطالعاتی مناسب با توجه به شرایط هر دانش آموز برای مطالعه دروس و تسلط به مطالب درسی، آموزش نحوه مطالعه هر درس و روش های خلاصه برداری و مرور دروس، شناسایی نقاط قوت و ضعف دانش آموز و کمک به رفع نقاط ضعف، آموزش نحوه تست زنی و شرکت در امتحان تستی، معرفی بهترین جزوات و کتاب های کمک درسی و ایجاد اعتماد در روحیه دانش آموز، بهترین مسیر موفقیت در آزمون نمونه دولتی به شما نشان می دهند. برای موفقیت با ما تماس بگیرید.

 

مشاوره نمونه دولتی

آزمون آنلاین

جزوات تیزهوشان

مدارک اپلای