سوالات آزمون هوش تیزهوشان

با توجه به تغییراتی که در نحوه برگزاری آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم صورت گرفته است و در واقع آزمون تیزهوشان تحلیلی و تحصیلی که بیشتر مبنای سوالات آن براساس مطالب کتاب های درسی بوده به آزمون هوش تیزهوشان تغییر پیدا کرده است که سوالات آن بر اساس سنجش ” هوش ” ، ” استعداد ” و ” خلاقیت ” طرح می گردد ؛ سوالات زیادی برای دانش آموزان و اولیا آن ها در ارتباط با سوالات آزمون هوش تیزهوشان مطرح شده است که در ادامه به این سوالات ، منابع آزمون هوش تیزهوشان ، نمونه سوالات آزمون هوش تیزهوشان و … پاسخ می دهیم.

جهت مشاوره سوالات آزمون هوش تیزهوشان

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید

برای خرید فایل pdf جزوه هوش تیزهوشان ششم مشاوران شریف کلیک کنید.

تخصصی ترین جزوه آزمون سنجش هوش استعداد های درخشان ورودی پایه هفتم

برای مشاوره شرکت در آزمون هوش تیزهوشان می توانید با مشاوران شریف تماس بگیرید.

منابع سوالات آزمون هوش تیزهوشان

با توجه به مصوبه مرکز سنجش آموزش و پرورش ، منبع سوالات آزمون هوش تیزهوشان کتاب های درسی و کمک درسی نمی باشد و مطالعه کتب درسی لازم نیست بلکه این آزمون بر پایه سنجش هوش دانش آموزان طرح می گردد و سوالات آن در مباحث هوش ، استعداد و خلاقیت می باشند.
هیچ گونه منبعی برای این سوالات معرفی نشده است ، اما با توجه به آزمون سال های قبل تیزهوشان ششم به هفتم که بخشی از سوالات در ارتباط با سنجش هوش دانش آموزان تحت عنوان سوالات استعداد تحلیلی طرح می شد ، سوالات آزمون هوش تیزهوشان امسال نیز از این نوع پرسش ها و سایر شیوه های سنجش هوش و استعداد پیروی می کند. یکی از منابعی که به دانش آموزان پیشنهاد می شود تا برای آزمون هوش تیزهوشان در نظر داشته باشند ، قسمت استعداد تحلیلی سوالات آزمون های سال های قبل می باشد.

نحوه پاسخگویی به سوالات آزمون هوش تیزهوشان

این گونه آزمون ها ، سوالات یا مسائل به دنبال سنجش هوش دانش آموز می باشند ، لذا استعداد ، دقت و سرعت عمل ملاک هایی است که در طرح سوالات مد نظر قرار داده می شود.
دانش آموزان باید با توجه به تعداد سوالات و زمان در نظر گرفته شده برای سوالات ابتدا به سوالاتی که جواب آن ها را راحت تر پیدا می کنند پاسخ دهند و بعد از آن زمان باقیمانده را صرف پاسخگویی به سوالات مشکل تر کنند.

برای مشاوره سوالات آزمون هوش تیزهوشان

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

آزمون آنلاین

جزوات تیزهوشان

مدارک اپلای