آزاد بدون کنکور

آزاد بدون کنکور : ثبت نام در دانشگاه بدون کنکور برای بدون کنکور دانشگاه آزاد در دوره های کاردانی و کارشناسی در رشته های مختلف دارای شرایط زیر می باشد:
• ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی پیوسته با داشتن مدرک دیپلم نظری یا فنی حرفه ای
• ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی ناپیوسته با داشتن مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم در نظام آموزشی جدید
• ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته با داشتن مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم در نظام آموزشی جدید
• ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ناپیوسته با داشتن مدرک فوق دیپلم
• تحصیل به صورت پاره وقت برای داوطلبان شاغل

جهت مشاوره آزاد بدون کنکور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و برای تماس از طریق کد تخفیف کلیک کنید

آزاد بدون کنکور – کاردانی

دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی به صورت پیوسته و ناپیوسته دانشجو می پذیرد.
کاردانی پیوسته به دوره ای گفته می شود که داوطلبان با داشتن مدرک دیپلم نظری، کارودانش و فنی حرفه ای بدون گذراندن دوره پیش دانشگاهی می تواند به تحصیل در دانشگاه بپردازند. شرایط پذیرش دانشگاه آزاد در دوره کاردانی پیوسته به صورت بدون کنکور بوده و صرفا دانش آموزان دیپلم که هیچگونه مورد خاص نظام وظیفه ای مانند غیبت و … ندارند، می توانند در این دوره ثبت نام کنند.
کاردانی ناپیوسته به دوره ای گفته می شود که داوطلبان با داشتن مدرک پیش دانشگاهی و یا داشتن مدرک فوق دیپلم می توانند به تحصیل در دانشگاه بپردازند. با مدرک دیپلم چه نظری و چه فنی حرفه ای و کارودانش امکان ثبت نام در این دوره وجود ندارد. شرایط پذیرش دانشگاه آزاد در دوره کاردانی ناپیوسته به صورت بدون کنکور بوده و صرفا دانش آموزان با مدرک پیش دانشگاهی که هیچگونه مورد خاص نظام وظیفه ای مانند غیبت و … ندارند، می توانند در این دوره ثبت نام کنند.

زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد کاردانی

ثبت نام در دو نیمسال مهرماه و بهمن ماه انجام می گیرد که داوطلب می تواند با مراجعه به سایت www.azmoon.org و دانلود دفترچه ثبت نام و خرید کارت اعتباری اقدام به ثبت اطلاعات شخصی و انتخاب رشته و محل تحصیل خود می پردازد. پس از اتمام فرایند ثبت نام و تهیه نسخه چاپی رسید ثبت نام، داوطلب با در دست داشتن مدارک به محل دانشگاه انتخابی خود مراجعه کند.
برای اطلاع از نام و نشانی و محل دانشگاه های آزاد به سایت sanjesh.iau.ac.ir مراجعه یا بامشاوران شریف تماس بگیرید.
لیست رشته های آزاد بدون کنکور کاردانی
تمام رشته های مقطع کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد (به غیر از رشته های مربوط به گروه پزشکی و پیراپزشکی) ، به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرند و حتی شرط معدل نیز برای ثبت نام وجود ندارد. از جمله رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی پیوسته: حسابداری ، الکترونیک ، تربیت بدنی ، نقشه کشی معماری ، مکانیک خودرو ، رادیو و تلویزیون ، نقشه کشی ، نرم افزار کامپیوتر ، گرافیک ، نقاشی و از جمله رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی ناپیوسته: معماری ، مخابرات ، حسابداری ، صنایع غذایی ، مدیریت بازرگانی و مربیگری می باشد.

آزاد بدون کنکور – کارشناسی

دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی به صورت پیوسته و ناپیوسته دانشجو می پذیرد.
کارشناسی پیوسته به دوره ای گفته می شود که داوطلبان با مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی فنی پیوسته یا ناپیوسته می توانند در دانشگاه مشغول به تحصیل شوند. شرایط پذیرش دانشگاه آزاد در دوره کارشناسی پیوسته به صورت بدون کنکور بوده و صرفا دانش آموزان با مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی که هیچگونه مورد خاص نظام وظیفه ای مانند غیبت و … ندارند، می توانند در این دوره ثبت نام کنند. طول این دوره چهار سال می باشد.
کارشناسی ناپیوسته به دوره ای گفته می شود که داوطلبان با مدرک کاردانی می توانند به تحصیل در دانشگاه بپردازند. شرایط پذیرش دانشگاه آزاد در دوره کارشناسی ناپیوسته به صورت بدون کنکور بوده و صرفا دانش آموزان با مدرک کاردانی که هیچگونه مورد خاص نظام وظیفه ای مانند غیبت و … ندارند، می توانند در این دوره ثبت نام کنند. طول این دوره دو سال می باشد.

زمان ثبت نام آزاد بدون کنکور کارشناسی

ثبت نام در دو نیمسال مهرماه و بهمن ماه انجام می گیرد که داوطلب می تواند با مراجعه به سایت www.azmoon.org و دانلود دفترچه ثبت نام و خرید کارت اعتباری اقدام به ثبت اطلاعات شخصی و انتخاب رشته و محل تحصیل خود می پردازد. پس از اتمام فرایند ثبت نام و تهیه نسخه چاپی رسید ثبت نام، داوطلب با در دست داشتن مدارک به محل دانشگاه انتخابی خود مراجعه کند.
برای اطلاع از نام و نشانی و محل دانشگاه های آزاد به سایت sanjesh.iau.ac.ir مراجعه یا بامشاوران شریف تماس بگیرید.
لیست رشته های آزاد بدون کنکور کارشناسی
تمام رشته های مقطع کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد (به غیر از رشته محل های پر متقاضی و رشته های مربوط به گروه پزشکی و پیراپزشکی) ، به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرند و حتی شرط معدل نیز برای ثبت نام وجود ندارد. از جمله رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته: برای فنی مهندسی ؛ مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی شیمی برای علوم پایه ؛ شیمی، زیست، ریاضی برای علوم انسانی ؛ حقوق، حسابداری، مدیریت و بسیاری رشته دیگر و از جمله رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ناپیوسته: معماری، ابزار دقیق، نرم افزار کامپیوتر، تاسیسات مکانیکی، مدیریت و ….. می باشد.

آزاد بدون کنکور – ارشد

برای پذیرش در مقطع ارشد دانشگاه آزاد علاوه بر داشتن مدرک کارشناسی، شرط معدل مطابق قوانین پذیرش استعداد های دانشگاه آزاد نیز لازم است.
شزط معدل برای مقطع دکتری نیز وجود دارد.

 

انتخاب رشته و شهر مورد نظر برای آزاد بدون کنکور

تحصیل در دانشگاه آزاد با هرشرایط تحصیلی و شغلی برای کاردانی پیوسته و ناپیوسته بدون کنکور و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته بدون کنکور به صورت تمام وقت و پاوره وقت، امکان پذیر می باشد.
دانشگاه آزاد اسلامی با ۳۱۷ واحد دانشگاهی، ۱۴۰ مرکز آموزشی و ۱۳۶ آموزشکده فنی و حرفه اي سما در مقاطع کاردانی بدون کنکور و کارشناسی بدون کنکور به صورت پیوسته و ناپیوسته دانشجو می پذیرد. اما برای پذیرش از دانشگاه اطلاع از موارد زیر بسیار اهمیت دارد.
• شرایط ثبت نام و تحصیل در دانشگاه آزاد
• تفاوت کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد و شرایط پذیرش در هرکدام
• تفاوت کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد و شرایط پذیرش در هرکدام
• هزینه تحصیل در هر مقطع و رشته تحصیلی
• تسهیلات دانشگاه آزاد برای دانشجویان
• رشته های همراه با پذیرش بدون کنکور و رشته های با کنکور
• تفاوت دانشگاه آزاد و علمی کاربردی در رشته های بدون کنکور
• بهترین انتخاب برای شما با توجه به شرایط شغلی و تحصیلی شما جهت ادامه تحصیلی
و موارد دیگر که برای یک انتخاب درست باید به آن ها توجه کرد.

بنابراین با توجه به اهمیت تحصیل در شرایط کنونی کشور ایران و تنوع رشته های تحصیلی و نیز ضرورت اطلاع از آینده تحصیلی نیاز به کسب راهنمایی های لازم در زمینه های مختلف جهت یک انتخاب رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد یا دانشگاه های دیگر می باشد.
مشاوران شریف در تمامی زمینه های تحصیلی و انتخاب دانشگاه و رشته با توجه به علاقه و شرایط تحصیلی و شغلی شما تا پذیرفته شدن در رشته و دانشگاه مورد نظر به صورت بدون کنکور همراه شما هستند.

نکته قابل توجه برای داوطلبان
داوطلبان عزیزی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند، باید بدانند که در حال حاضر علاوه بر این دانشگاه، دانشگاه علمی کاربردی، پیام نور، غیرانتفاعی و حتی دانشگاه سراسری اقدام به جذب دانشجو به صورت بدون کنکور کرده اند. بنابراین انتخاب رشته و یک دانشگاه متناسب با شرایط حال حاضر شما و نیز تضمین آینده آکادمیک و شغلی شما که در کشور ایران بسیار به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی بستگی دارد، می تواند در آینده شما بسیار تاثیرگذار باشد. لذا با توجه به گستردگی زیاد دانشگاه ها و شرایط ورود به دانشگاه بدون کنکور برای کسب اطلاعات لازم در همه این زمینه ها با مشاوران شریف تماس بگیرید.

برای مشاوره آزاد بدون کنکور

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با ۱۵۶۹ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

مشاوران شریف از 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. (حتی ایام تعطیل)

آزمون آنلاین

جزوات تیزهوشان

مدارک اپلای