دانشگاه بدون کنکور

تحصیل در کانادا
تحصیل در ترکیه

دانشگاه بدون کنکور


شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه بدون کنکور و صرفا براساس سوابق تحصیلی در چند سال اخیر، برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم شده است و شما داوطلب گرامی با هر مدرک و سابقه علمی و شرایط شغلی که دارید، همین حالا می توانید برای ورود به دانشگاه‌های بدون کنکور سراسری، آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور، علمی کاربردی و فنی حرفه ای در مقاطع مختلف تحصیلی اقدام کنید و قطعا در یکی از این دانشگاه ها مشغول به تحصیل خواهید شد. در مطلب زیر قصد داریم، پرسش هایی را که در رابطه با پذیرش از دانشگاه بدون کنکور به دنبال پاسخ آن ها هستید، مطرح کنیم و در ادامه به توضیح در رابطه با آن ها بپردازیم. در آخر برای یافتن پاسخ پرسش هایی که برای شما باقی می ماند، می توانید با مشاوران شریف تماس بگیرید و بهترین گزینه ادامه تحصیل را پیدا کنید.
در انتخاب یک دانشگاه بدون کنکور قبل از هرچیز باید از موارد زیر مطلع شوید:
۱- به دنبال ادامه تحصیل در کدام یک از دانشگاه های زیر می باشید؟
دانشگاه سراسری – دانشگاه آزاد – غیرانتفاعی – پیام نور – علمی کاربردی – فنی حرفه ای – سایر دانشگاه ها

ثبت نام در دانشگاه بدون کنکور


ثبت نام علمی کاربردی
شرایط اختصاصی
داشتن ديپلم سه ساله نظام جديد (فني و حرفه اي، كاردانش و نظري) و يا ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه (چهارساله يا شش ساله نظري و فني و حرفه اي). داشتن ساير شرايط اختصاصي اعلام شده توسط هر يك از مراكز آموزشي تحت نظارت دانشگاه جامع علمي كاربردي برخورداري از توانايي جسمي لازم متناسب با رشته هاي انتخابي داشتن شرايط مربوط به وظيفه عمومي
دانشگاه جامع علمی کاربردی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد که در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد اقدام به برگزاری دوره های علمی کاربردی کرده است و هدف آن ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخش های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت های حرفه ای فارغ التحصیلان مراکز آموزشی فاقد تجربه اجرایی می باشد.
دانشگاه جامع علمی کاربردی دارای ۳۱ واحد استانی در سطح کشور می باشد که شامل حدودا ۱۰۰۰ مرکز آموزشی است و در دو مقطع کاردانی، کارشناسی به روش ترمی و بدون آزمون دانشجو می پذیرد. لازم به ذکر است در حال حاضر این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد جذب دانشجو ندارد.
ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی برای تمامی افراد جامعه با هر سنی و هر مقطع تحصیلی و نیز هر معدلی و حتی شاغل به صورت بدون کنکور و کار در حین تحصیل و حتی برای دانشجویان انصرافی دانشگاه های دیگر امکان پذیر است.
انواع نظام های آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی
کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای
مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای
مهندسی فناوری ارشد و کارشناسی حرفه ای ارشد
ثبت نام علمی کاربردی
شرایط اختصاصی
داشتن ديپلم سه ساله نظام جديد (فني و حرفه اي، كاردانش و نظري) و يا ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه (چهارساله يا شش ساله نظري و فني و حرفه اي).
داشتن ساير شرايط اختصاصي اعلام شده توسط هر يك از مراكز آموزشي تحت نظارت دانشگاه جامع علمي كاربردي برخورداري از توانايي جسمي لازم متناسب با رشته هاي انتخابي داشتن شرايط مربوط به وظيفه عمومي مراحل ثبت نام اينترنتي
داوطلب شركت در پذيرش بايد يكايك اقدامات زير را به موقع و در مهلت مقرر انجام دهد:
الف) مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني اينترنتي www.sanjesh.org
ب) دريافت دفترچه راهنماي ثبت نام از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور.
پ) پرداخت هزينه ثبت نام به صورت اينترنتي. داوطلبان لازم است به وسيله كارت هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آ نها فعال مي باشد، با مراجعه به سايت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۲۰۰۰۰۰ (دويست هزار) ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در پذيرش، نسبت به ثب تنام اقدام نمايند.
ت) آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز براي ثبت نام. داوطلب بايد پس از مطالعه دفترچه راهنماي پذيرش در اين دوره و آشنايي با كليه شرايط و ضوابط پذيرش، با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به ثبت نام اقدام نمايد. به داوطلبان توصيه ميشود به منظور افزايش احتمال قبولي، حداقل ۱۵ كدرشته محل (در صورت ارائه) انتخاب نمايند.
زمان ثبت نام
زمان ثبت نام در هر نیمسال با توجه به تصمیم سازمان سنجش ممکن است متغیر باشد ولی به طور کلی برای نیمسال مهرماه از مردادماه تا آخر شهریور و برای نیمسال بهمن ماه از بهمن تا اواسط فروردین ماه متغیر می باشد.

مدارك لازم براي ثبت نام


كليه داوطلبان ميبايست اصل مدارك زير را نزد خود نگاه داشته و پس از قبولي در زمان ثبت نام به مراكز آموزشي ذيربط ارايه نمايند. فرم تكميل شده استفاده از سهميه شاغل براي داوطلباني كه شاغل بوده و از سهميه شاغل در رشته متناسب استفاده مي نمايند. آخرين فيش حقوقي براي متقاضيان استفاده از سهميه شاغل. گواهينامه پايان تحصيلات متوسطه و يا مدرك معتبر ديپلم. گواهي معدلدار براي افرادي كه گواهينامه پايان تحصيلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل ميباشد. فرم تاييد معدل براي فارغ التحصيلاني كه تاكنون گواهينامه پايان تحصيلات براي آنان صادر نشده است

نکات نظام وظیفه


به طور کلی دانش آموزان و دانشجویان مرد بایستی یا دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم باشند و یا اینکه دارای معافیت تحصیلی باشند و درشرایط خاصی که دانشجو معافیت دائم یا غیردائم ندارد باید وارد زمان غیبت نظام وظیفه نشوند. دانشجویان انصرافی با داشتن شرایط خاصی می توانند وارد دانشگاه علمی کاربردی شوند.

روش پذيرش دانشجو


پذيرش دانشجو در هر يك از كد رشته محل هاي تحصيلي براساس معدل كل مندرج در گواهينامه معتبر ديپلم، نوع ديپلم (مرتبط يا غيرمرتبط) و سهميه آزاد، شاغل،
رزمندگان و ايثارگران، خانواده شهدا و بومي بودن و با توجه به شرايط عمومي و اختصاصی پذيرش داوطلبان به تشخيص مراجع ذيصلاح صورت مي گيرد.انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی در دوره های کاردانی و کارشناسی در حال حاضر گزینش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی فقط به روش متمرکز انجام می پذیرد.
دانشگاه جامع علمی وکابردی در مقطع کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای و همچنین مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای از چهار گروه تشکیل شده است:
گروه صنعت ( رشته های فنی و مهندسی )
گروه مدیریت و خدمات اجتماعی ( رشته های علوم انسانی و مدیریت )
گروه کشاورزی
گروه فرهنگ و هنر
هر داوطلب براساس ميزان علاقمندي خود به رشته هاي تحصيلي مي تواند با مطالعه مندرجات جداول شماره (۲، ۳ و ۵) گروه، كد زيرگروه آموزشي، عناوين رشته هاي تحصيلي و كد مدارك دیپلم و كارداني مرتبط را ملاحظه نمايد . همچنین عناوين و كد مدارك دیپلم و كارداني مرتبط مورد پذيرش برحسب گروه و زيرگروه آموزشي در جدول و تعريف شاغل و شرايط اختصاصي، كد اشتغال و امكانات رفاهي مراكز آموزشي در این جداول درج شده است.
دانش آموزان و دانشجویان در نظر داشته باشند که در جداول ۶ الی ۴۵ می توانند کدرشته محل و عنوان رشته و ظرفیت پذیرش اعم از شاغل و آزاد، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هریک از کدرشته محل هاي گروه هاي آموزشي چهارگانه براساس استان، شهر و مركز آموزشي را انتخاب کنند.

توصیه به داوطلبان شاغلاگر داوطلبی می خواهد خود را شاغل معرفی کند باید حتما رشته های مرتبط به شغل خود را انتخاب کند.شهریه دانشگاه علمی کاربردی میزان شهریه ثابت برای کاردانی و کارشناسی در گروه های آموزشی چهارگانه و هزینه واحدهای نظری و عملی برای دروس عمومی، پایه و اصلی مطابق جداول زیر می باشد.
شهريه كليه دوره ها در مراكز آموزش علمي كاربردي مستقر در مناطق آزاد به ميزان يك و نيم برابر شهريه دوره هاي مشابه در مراكز علمي كاربردي ساير مناطق كشور مي باشد. توصيه‌هاي‌ مهم‌ برای ثبت نام داوطلبان گرامی که خود اقدام به ثبت نام می کنند یا به کافی نت مراجعه می کنند مراحل ثبت نام را شخصا انجام داده و در وارد کردن صحیح اطلاعات شخص و معدل نهایت دقت را داشته باشند، زیرا مواردی که اطلاعات به اشتباه ثبت شود، ممکن است باعث پذیرفته نشدن او در دانشگاه مورد نظر گردد. نکته: داوطلبان پس از تكميل تقاضانامه، از برگه ثبت نهایی به همراه شماره پرونده ۶ رقمي و كدپيگيري ۱۶ رقمي يك نسخه پرينت از تقاضانامه تهيه و نزد خود نگهداري کنند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد


تحصیل در دانشگاه بدون کنکور و رشته های مختلف برای دانشگاه آزاد در دوره های کاردانی و کارشناسی دارای شرایط زیر می باشد: تحصیل دوره کاردانی با مدرک دیپلم نظری یا فنی حرفه ای و کارودانش تحصیل دوره کاردانی و کارشناسی با مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی تحصیل به صورت پاره وقت برای داوطلبان شاغل انتخاب رشته مورد علاقه خود و محل تحصیل بدون هیچ محدودیتی
دانشگاه آزاد اسلامی با ۳۱۷ واحد دانشگاهی، ۱۴۰ مرکز آموزشی و ۱۳۶ آموزشکده فنی و حرفه اي سما در مقاطع کاردانی بدون کنکور و کارشناسی بدون کنکور به صورت پیوسته و ناپیوسته دانشجو می پذیرد.
هرچند برای تحصیل در رشته مورد علاقه خود با هر مدرک تحصیلی هیچگونه محدودیتی ندارید اما
• شرایط ثبت نام و تحصیل در دانشگاه آزاد
• تفاوت کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد و شرایط پذیرش در هرکدام
• تفاوت کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد و شرایط پذیرش در هرکدام
• هزینه تحصیل در هر مقطع و رشته تحصیلی
• تسهیلات دانشگاه آزاد برای دانشجویان
• رشته های همراه با پذیرش بدون کنکور و رشته های با کنکور
• تفاوت دانشگاه آزاد و علمی کاربردی در رشته های بدون کنکور
• بهترین انتخاب برای شما با توجه به شرایط شغلی و تحصیلی شما جهت ادامه تحصیلی
و هزاران سوال دیگر که برای یک انتخاب درست باید به آن ها پاسخ داد.بنابراین با توجه به اهمیت تحصیل در شرایط کنونی کشور ایران و تنوع رشته های تحصیلی و نیز ضرورت اطلاع از آینده تحصیلی نیاز به کسب راهنمایی های لازم در زمینه های مختلف جهت یک انتخاب رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد یا دانشگاه های دیگر می باشد. مشاوران شریف در تمامی زمینه های تحصیلی و انتخاب دانشگاه و رشته با توجه به علاقه و شرایط تحصیلی و شغلی شما تا پذیرفته شدن در رشته و دانشگاه مورد نظر به صورت بدون کنکور همراه شما هستند.

نکته قابل توجه برای داوطلبان
داوطلبان عزیزی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند، باید بدانند که در حال حاضر علاوه بر این دانشگاه، دانشگاه علمی کاربردی، پیام نور، غیرانتفاعی و حتی دانشگاه سراسری اقدام به جذب دانشجو به صورت بدون کنکور کرده اند. بنابراین انتخاب رشته و یک دانشگاه متناسب با شرایط حال حاضر شما و نیز تضمین آینده آکادمیک و شغلی شما که در کشور ایران بسیار به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی بستگی دارد، می تواند در آینده شما بسیار تاثیرگذار باشد. لذا با توجه به گستردگی زیاد دانشگاه ها و شرایط ورود به دانشگاه بدون کنکور برای کسب اطلاعات لازم در همه این زمینه ها با مشاوران شریف تماس بگیرید.
انتخاب رشته هاي پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) آزمون سراسري ۹۶ اگر در آزمون سراسري غايب بوده ايد يا از ابتدا در آزمون ثبت نام نكرده ايد، در مهلت انتخاب رشته، مي توانيد از فهرست رشته هاي بدون آزمون (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی)، رشته هايي را انتخاب كنيد. زمان انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی مطابق زمان انتخاب رشته با آزمون می باشد. (از ۱۹ تا ۲۳ مرداد) داوطلباني كه در آزمون سراسري ثبت نام كرده اند اما در جلسة آزمون غايب بوده اند، لازم نيست دوباره ثبت نام كنند.
. شرایط ثبت نام در دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی برای مقاطع کاردانی و کارشناسی شبیه انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی برای دانشگاه های دولتی روزانه و شبانه و همزمان و همراه با آن از طریق سایت سازمان سنجش می باشد.
۲- در چه مقطعی به دنبال ادامه تحصیل بدون کنکور هستید؟
کاردانی پیوسته یا ناپیوسته – کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته – ارشد – دکتری
۳- هدف شما از ادامه تحصیل چه می باشد؟
کسب مدارک عالی علمی و ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی
تحصیل در مقطع بالاتر برای ارتقا شغلی (در صورتی که هم اکنون شاغل هستید)
تحصیل در مقاطع بالاتر جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور (تحصیل در کانادا)


ثبت نام دانشگاه پیام نور وغیرانتفاعی

ثبت نام دانشگاه پیام نور وغیرانتفاعی

 شرایط ثبت نام در دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی برای مقاطع کاردانی و کارشناسی شبیه انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی برای دانشگاه های دولتی روزانه و شبانه و همزمان و همراه با آن از طریق سایت سازمان سنجش  می باشد.
  • 39
  • رتبه مطلب: بدون رتبه
More
انتخاب رشته بدون آزمون کنکور سراسری

انتخاب رشته بدون آزمون کنکور سراسری

اگر در آزمون سراسري غايب بوده ايد يا از ابتدا در آزمون ثبت نام نكرده ايد، در مهلت انتخاب رشته، مي توانيد از فهرست رشته هاي بدون آزمون (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی)، رشته هايي را انتخاب كنيد.
  • 39
  • رتبه مطلب: بدون رتبه
More
ثبت نام دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه آزاد

تحصیل در دانشگاه بدون کنکور و رشته های مختلف برای دانشگاه آزاد در دوره های کاردانی و کارشناسی دارای شرایط زیر می باشد:

تحصیل دوره کاردانی با مدرک دیپلم نظری یا فنی حرفه ای و کارودانش


  • 33
  • رتبه مطلب: بدون رتبه
More
ثبت نام علمی کاربردی

ثبت نام علمی کاربردی

شرایط اختصاصی
داشتن ديپلم سه ساله نظام جديد (فني و حرفه اي، كاردانش و نظري) و يا ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه (چهارساله يا شش ساله نظري و فني و حرفه اي).
  • 56
  • رتبه مطلب: بدون رتبه
More
RSS
سایر عناوین

ثبت نام دانشگاه پیام نور وغیرانتفاعی

مدیر سایت
 شرایط ثبت نام در دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی برای مقاطع کاردانی و کارشناسی شبیه انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی برای دانشگاه های دولتی روزانه و شبانه و همزمان و همراه با آن از طریق سایت سازمان سنجش  می باشد.

ثبت نام دانشگاه آزاد

مدیر سایت
تحصیل در دانشگاه بدون کنکور و رشته های مختلف برای دانشگاه آزاد در دوره های کاردانی و کارشناسی دارای شرایط زیر می باشد:

تحصیل دوره کاردانی با مدرک دیپلم نظری یا فنی حرفه ای و کارودانش


ثبت نام علمی کاربردی

مدیر سایت
شرایط اختصاصی
داشتن ديپلم سه ساله نظام جديد (فني و حرفه اي، كاردانش و نظري) و يا ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه (چهارساله يا شش ساله نظري و فني و حرفه اي).