نتایج تیزهوشان

زمان اعلام نتایج تیزهوشان

بعد از برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۹۷-۹۸ و آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۷-۹۸ داوطلبان و اولیاء آن ها پیگیر نتایج آزمون می شوند. در این مطلب قصد داریم تا برای اطلاع شما دانش آموزان و اولیای عزیز در مورد زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان، سامانه دریافت نتایج تیزهوشان، پاسخنامه آزمون تیزهوشان، اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان، لیست ذخیره های آزمون تیزهوشان و نحوه ثبت نام در مدارس تیزهوشان مطالبی را بیان کنیم.
در آخر اگر برای دریافت نتایج آزمون تیزهوشان یا سایر موارد نیاز به راهنمایی دارید می توانید با مشاوران ما از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

زمان اعلام نتایج تیزهوشان ششم و نهم

آزمون تیزهوشان در اواسط اردیبهشت ماه برای بایه ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شود و بسیاری از داوطلبان بعد از آزمون به دنبال دریافت نتیجه می باشند و از آن جایی که اطلاع دقیقی از زمان اعلام نتایج ندارند ممکن است دچار سردرگمی شوند.
نتایج آزمون تیزهوشان همه ساله بعد از برگزاری آزمون نمونه دولتی در دهه اول تیرماه اعلام می شود و قبل از آن هیچ نتیجه ای حتی اعلام اسامی نفرات برتر صورت نمی پذیرد. از این رو داوطلبان شرکت کننده در آزمون تیزهوشان که بالای ۹۵ درصد آن ها در آزمون نمونه دولتی نیز ثبت نام کرده و در این آزمون شرکت می کنند مطلع باشند تا قبل از برگزاری آزمون نمونه دولتی، نتیجه آزمون تیزهوشان منتشر نخواهد شد.
اما در صورتی که دانش آموزان قصد دارند تا از نتیجه احتمالی خود و یا محاسبه تراز آزمون خود بر اساس تست های درست و غلط و بر اساس آزمون های سال های گذشته اطلاعاتی کسب کنند می توانند با مشاوران ما در مرکز مشاوران شریف تماس بگیرند.

برای اطلاع بیشتر از محاسبه تراز آزمون تیزهوشان کلیک کنید.

سامانه دریافت نتایج آزمون تیزهوشان ۹۷-۹۸

از سه سال گذشته و بعد از اجرای سیستم آموزشی جدید شش-سه-سه در کشور، آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و آزمون تیزهوشان نهم به دهم به صورت هماهنگ کشوری برگزار می گردد و سامانه ثبت نام، دریافت کارت و اعلام نتایج آن نیز بصورت یکبارچه و به آدرس اینترنتی azmoon.medu.ir می باشد. داوطلبان و اولیاء آن ها بعد از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و آزمون تیزهوشان نهم به دهم جهت دریافت نتایج آزمون می توانند به سایت مذکور مراجعه کنند.
تنها سامانه اعلام نتایج آزمون تیزهوشان azmoon.medu.ir می باشد.

پاسخنامه آزمون تیزهوشان

یک هفته بعد از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان پاسخنامه های اولیه آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم و آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم از طریق سایت مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و دانش پژوهان جوان منتشر می شود تا در اختیار داوطلبان قرار بگیرد. در این پاسخنامه ها ممکن است قبل از زمان اعتراضات تغییراتی ایجاد شود یا سوالاتی حذف گردد که پاسخنامه های نهایی نیز از طریق سامانه azmoon.medu.ir جهت مقایسه با پاسخبرگ هر داوطلب در اختیار آن ها قرار می گیرد. پاسخنامه تشریحی در سال های گذشته منتشر نشده و امسال نیز بعید است منتشر شود. اما موسسات زیادی بعد از برگزاری آزمون تیزهوشان به حل تشریحی و انتشار پاسخنامه تشریحی این آزمون می پردازند.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

بعد از اعلام نتایج تیزهوشان و در اواخر تیر ماه سامانه اعلام نتایج این امکان را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد که چنانچه نسبت به آزمون خود چه به تراز آزمون یا به سوالات هر درس از آزمون اعتراض دارند، اعتراض خود را ثبت نموده و نتایج آن معمولا حداکثر تا اواخر مرداد ماه از طریق همان سامانه قابل مشاهده می باشد. جهت کسب اطلاع بیشتر در زمینه اعتراض به آزمون تیزهوشان اینجا کلیک کنید و یا با مشاوران ما تماس بگیرید.

لیست ذخیره های آزمون تیزهوشان

با توجه به پیگیری های دانش آموزان و اولیاء آن ها در مورد نحوه پذیرش دانش آموزان ذخیره در مدارس تیزهوشان ششم به هفتم و تیزهوشان نهم به دهم در سال های گذشته، این نکته را ذکر می کنیم که در این مدارس هیچ گونه داوطلب ذخیره ای پذیرفته نمی شود. به عبارت دیگر دانش آموزانی که نمره قبولی را کسب نکنند و در آزمون پذیرفته نشوند، حتی در صورت انصراف دانش آموزان پذیرفته شده و عدم ثبت نام آن ها نمی توانند در مدارس تیزهوشان ثبت نام کنند و هیچ گونه لیست ذخیره ای برای این آزمون ها اعلام نمی شود.

نحوه ثبت نام در مدارس تیزهوشان

همزمان با اعلام نتایج آزمون تیزهوشان برای دانش آموزان پذیرفته شده، نشانی دقیق دبیرستان هاي تیزهوشان مورد نظر، تاریخ مراجعه و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام (شامل پرینت نتیجه قبولی آزمون، کپی شناسنامه داوطلب و کارنامه قبولی پایه ششم یا نهم و …) آزمون به اطلاع دواطلب رسانده می شود و آخرین مهلت برای ثبت نام قبول شدگان آزمون تیزهوشان در دبیرستان های دوره اول و دوم متوسطه، حداکثر تا آخر مردادماه می باشد. بعد از این زمان ثبت نام صورت نمی پذیرد.
همچنین جهت اطلاع، دبیرستان هاي استعداد هاي درخشان فاقد امکانات خوابگاهی و شبانه روزي هستند و تحصیل در این دبیرستان ها مستلزم پرداخت شهریه می باشد.
تبصره: دبیرستان دوره اول میرزا جهانگیر خان قشقایی در استان فارس، داراي امکانات خوابگاهی است.

نتایج آزمون تیزهوشان ۹۸-۹۷

سايت تيزهوشان و استعدادهاي درخشان

اعلام نتایج تیزهوشان ۹۸-۹۷

نتایج آزمون استعداد های درخشان

اسامی کسانی که در ازمون تیزهوشان قبول شدند

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ۹۸-۹۷

نتایج آزمون تیزهوشان

نتایج تیزهوشان

آزمون آنلاین

جزوات تیزهوشان

مدارک اپلای