برنامه ریزی برای قبولی تیزهوشان

در ابتدا ذکر این نکته مهم است که بدانید هر وقت بخواهید برای برنامه ریزی برای قبولی تیزهوشان اقدام کنید، زمان کافی برای موفقیت را دارید؛ البته اگر برنامه درستی برای آن داشته باشید.

داشتن یک برنامه ریزی خوب برای قبولی در آزمون تیزهوشان بدون یک مشاور خوب ممکن نیست. پیشنهاد ما مشاور پشتیبان گروه مشاوران شریف است. همچنین تقسیم زمان باقی مانده به پنج قسمت، داشتن هدف و تلاش و پشتکار برای رسیدن به هدف؛ دیگر پارامتر های لازم برای موفقیت و قبولی در آزمون تیزهوشان می باشد. در ادامه در مورد این پارامتر های بیشتر صحبت می کنیم تا در نهایت شما بتوانید یک برنامه ریزی درست برای موفقیت داشته باشید.

مشاوره برای برنامه ریزی برای قبولی تیزهوشان

برای مشاوره تیزهوشان و برنامه ریزی برای  قبولی تیزهوشان گروه مشاوران شریف برای موفقیت شما دانش آموز عزیز و همراهی مشاوری مجرب با شما تا کسب موفقیت در آزمون تیزهوشان، ارتباط شما با دانشجویان برتر دانشگاه های تهران را فراهم کرده است. تا شما بتوانید با توجه به شرایط خود با یک مشاور عالی تا موفقیت در آزمون تیزهوشان در ارتباط باشید.

نحوه برنامه ریزی برای قبولی تیزهوشان

گام اول: تقسیم زمان باقی مانده به پنج قسمت

1- مطالعه کامل کتاب های درسی همراه با حل سوال

در ابتدا باید با یک برنامه ریزی روزانه مناسب کتاب های درسی را مطالعه کنید و در صورتی که قبلا خوب مطالعه کرده اید آن ها را مرور کنید و در صورت لزوم از بعضی از کتاب ها خلاصه برداری کنید. در مورد نحوه مطالعه درس ها و روش مرور و خلاصه برداری می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید. در این مرحله همچنین حل سوال بدون در نظر گرفتن زمان اهمیت زیادی دارد و باید بتوانید به تمام سوالات هر موضوعی که می خوانید پاسخ دهید. و در صورتی که در حل سوالات مشکل دارید دوباره مطلب کتاب را مرور کرده و نقاط ضعف خود را برطرف کنید. از سوالات مهم کتاب درسی هم غفلت نکنید. در واقع می توان گفت این مرحله مهم ترین مرحله از چهار قسمت زمان بندی می باشد و در صورتی که در این مرحله به خوبی و با جدیت تلاش کنید و برنامه ریزی آن را خوب انجام دهید، مراحل بعدی هم مشکلی در برنامه ریزی برای قبولی تیزهوشان نخواهید داشت. همراهی یک مشاور در این مرحله لازم و کمک زیادی به شما می کند.

2- مطالعه کتاب های سال هشتم

در آزمون تیزهوشان بخشی از سوالات از کتاب های سال هشتم می باشد و یا در طرح سوالات، خصوصا سوالات ریاضی از مطالب سال هشتم نیز استفاده می شود. در وهله اول توصیه می کنیم اگر وقت کافی برای مطالعه کتاب های سال هشتم را ندارید، حداقل کتاب ریاضی سال هشتم را مرور کنید. اما در صورت وجود وقت ابتدا کتاب ریاضی هشتم را خوب بخوانید و بعد کتاب های علوم و فارسی را نیز مرور کنید. در نهایت اگر باز هم وقت داشتید می توانید کتاب های قرآن ، پیام های آسمانی و کتاب اجتماعی را مرور کنید. باز هم این نکته را قید می کنیم که از کتاب ریاضی هشتم غافل نشوید.

3- تمرین تست زدن و بالا بردن سرعت و دقت تست زنی

در مرحله سوم باید بتوانید بعد از مطالعه کتاب های درسی و حل سوالات گوناگون مهارت تست زدن را کسب کنید. بسیاری از دانش آموزان خوب به علت عدم آشنایی با تست و عدم مهارت در تست زدن نتوانستند در آزمون تیزهوشان قبول شوند. مراحل کسب مهارت در تست زدن را مشاوران ما به شما آموزش می دهند. اما در این باره ذکر این نکته مهم است که شما در وهله اول باید از هر درس به صورت جداگانه تست حل کنید و سعی کنید سرعت عمل خود را بالا ببرید. سپس باید سوالات درس های مختلف را با هم حل کنید و بتوانید زمان تست زدن را مدیریت کنید. برای مثال، اگر شما قصد دارید تا 10 سوال فارسی 10 سوال علوم و 10 سوال ریاضی را حل کنید، باید زمان پاسخگویی به سوالات فارسی 6 دقیقه، زمان پاسخگویی به سوالات علوم 7 دقیقه و 13 دقیقه هم زمان برای ریاضی صرف کنید، یعنی مجموعا 26 دقیقه که این زمان در شرایط آزمون تا 30 دقیقه افزایش می یابد.

می توانید سوالات آزمون تیزهوشان سال های قبل را از اینجا دانلود کنید.

4- حل آزمون تستی تیزهوشان سال های قبل

بعد از کسب مهارت در تست زدن شما باید بتوانید این مورد را در شرایط یک آزمون واقعی تمرین کنید. برای این کار ابتدا سوالات تیزهوشان سال های قبل را پرینت بگیرید و همچنین یک پاسخنامه آزمون شبیه پاسخنامه آزمون تیزهوشان تهیه کنید. در صورت امکان روی یک صندلی بشینید و زمان آزمون را بین ساعت 8 تا 11 صبح قرار دهید. با توجه به در نظر گرفتن زمان و تصور شرایط آزمون شروع به حل سوالات آزمون کنید. بعد از اتمام زمان آزمون، آن را تصحیح کنید و میزان درصد و تراز خود را محاسبه کنید.

برای اطلاع بیشتر از نحوه انجام کار و یا برای محاسبه درصد و محاسبه تراز آزمون تیزهوشان می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

5- کسب آمادگی برای شرکت در آزمون

در این مرحله شما باید بدانید که تلاش خود را برای مطالعه و حل سوالات تستی انجام داده اید و باید بتوانید در آزمون به بهترین شکل ممکن از اندوخته های خود استفاده کنید. داشتن استرس، پرداختن به موارد حاشیه ای، انجام ندادن برخی از ضرویات آزمون از جمله عدم دریافت کارت ورود به جلسه، مرور سریع کتاب ها در روز قبل از آزمون، دستپاچگی و عدم اعتماد لازم و … از جمله مواردی است که می تواند در نتیجه شما تاثیر منفی زیادی داشته باشد. مشاوره گرفتن از مشاور در زمان دو یا سه روز قبل از آزمون کمک زیادی در رفع این موارد می کند. اما باید بدانید که در مواجه با هر کدام از موارد بالا در درجه اول اعتماد به موفقیت از دست ندهید و با ایمان به خدا مشکل را رفع کنید.

گام دوم: داشتن هدف و تلاش و پشتکار

باید بدانید که هدف شما چیست. اگر واقعا هدف شما قبولی در آزمون تیزهوشان می باشد باید برای آن برنامه ریزی داشته باشید و در انجام برنامه تلاش لازم را انجام دهید. چرا که اگر برنامه ریزی کنید اما به آن عمل نکنید درصد موفقیت شما پایین می آید. پشتکار یعنی اینکه بدانید خستگی در رسیدن به هدف معنا ندارد و تا رسیدن به هدف که در واقع قبولی در آزمون تیزهوشان است به تلاش خود ادامه دهید.

نکات برنامه ریزی برای قبولی تیزهوشان

1- به توصیه های مشاور خود گوش کنید و به دقت به آن ها عمل کنید.

2- از قسمت استعداد تحلیلی آزمون (سوالات هوش در دفترچه شماره یک) غفلت نکنید.

3- برای انجام مراحل بالا حتما با کمک مشاور خود و با توجه به شرایط برنامه ریزی کنید تا زمان را از دست ندهید.

4- نسبت به درس ریاضی توجه بیشتری داشته باشید. چرا که راز موفقیت بسیاری از دانش آموزان در آزمون های تیزهوشان سال های قبل پاسخگویی درست به سوالات درس ریاضی بود. البته این موضوع به معنی کم توجهی به سایر دروس نیست و همه درس ها مهم هستند.

5- سعی کنید به سوالات آزمون به همان نحوی که در دفترچه آمده پاسخ دهید، مگر اینکه مشاور شما نکته خاصی به شما در این مورد گفته باشد.

در همه مراحل به یاد خدا باشید و یاد خدا را فراموش نکنید.

آزمون آنلاین

جزوات تیزهوشان

مدارک اپلای