برنامه ریزی برای قبولی نمونه دولتی

در ابتدا به شما می گوییم هر وقت بخواهید برای برنامه ریزی برای قبولی نمونه دولتی اقدام کنید، زمان کافی برای موفقیت را دارید؛ البته اگر برنامه درستی برای آن داشته باشید.

وجود یک مشاور مجرب در کنار شما دانش آموز عزیز برای طرح ریزی خوب و برنامه ریزی برای قبولی نمونه دولتی ضروری می باشد و به موفقیت شما کمک زیادی می کند. پیشنهاد ما مشاور پشتیبان گروه مشاوران شریف است. همچنین تقسیم زمان باقی مانده به چهار قسمت، داشتن هدف و تلاش و پشتکار برای رسیدن به هدف؛ دیگر پارامتر های لازم برای موفقیت و قبولی در آزمون نمونه می باشد. در ادامه در مورد این پارامتر های بیشتر صحبت می کنیم تا در نهایت شما بتوانید یک برنامه ریزی درست برای موفقیت داشته باشید.

مشاوره برنامه ریزی برای قبولی نمونه دولتی

گروه مشاوران شریف برای موفقیت شما دانش آموز عزیز و همراهی مشاوری مجرب با شما تا کسب موفقیت در آزمون نمونه دولتی، ارتباط شما با دانشجویان برتر دانشگاه های تهران را فراهم کرده است. تا شما بتوانید با توجه به شرایط خود با یک مشاور عالی تا موفقیت در آزمون نمونه دولتی در ارتباط باشید.

نحوه برنامه ریزی برای قبولی نمونه دولتی

گام اول: تقسیم زمان باقی مانده به پنج قسمت

1- مطالعه کامل کتاب های درسی همراه با حل سوال

در ابتدا باید برای مطالعه کتاب های درسی یک برنامه ریزی روزانه مناسب داشته باشید و در صورتی که قبلا خوب مطالعه کرده اید آن ها را مرور کنید و در صورت لزوم از بعضی از کتاب ها خلاصه برداری کنید. در مورد نحوه مطالعه درس ها و روش مرور و خلاصه برداری می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید. در این مرحله همچنین حل سوال بدون در نظر گرفتن زمان اهمیت زیادی دارد و باید بتوانید به تمام سوالات هر بخش یا فصلی که می خوانید پاسخ دهید. و در صورتی که در حل سوالات مشکل دارید دوباره مطلب کتاب را مرور کرده و نقاط ضعف خود را برطرف کنید. برای یادگیری هر چه بهتر درس می توانید از جزوات کمک درسی نیز کمک بگیرید (البته مطالعه کتاب های با حجم زیاد و سوالات بی شمار توصیه نمی شود). از سوالات مهم کتاب درسی هم غفلت نکنید. در واقع می توان گفت این مرحله مهم ترین مرحله از چهار قسمت زمان بندی می باشد و در صورتی که در این مرحله به خوبی و با جدیت تلاش کنید و برنامه آن را خوب انجام دهید، مراحل بعدی هم مشکلی در برنامه ریزی نخواهید داشت. همراهی یک مشاور در این مرحله لازم و کمک زیادی به شما می کند.

2- مطالعه کتاب های سال هشتم

در آزمون نمونه دولتی امسال بخشی از سوالات از کتاب های سال هشتم می باشد و یا در طرح سوالات، خصوصا سوالات ریاضی از مطالب سال هشتم نیز استفاده می شود. در وهله اول توصیه می کنیم اگر وقت کافی برای مطالعه کتاب های سال هشتم را ندارید، حداقل کتاب ریاضی سال هشتم را مرور کنید. اما در صورت وجود وقت ابتدا کتاب ریاضی هشتم را خوب بخوانید و بعد کتاب های علوم و فارسی را نیز مرور کنید. در نهایت اگر باز هم وقت داشتید می توانید کتاب های قرآن ، پیام های آسمانی و کتاب اجتماعی را مرور کنید. باز هم این نکته را قید می کنیم که از کتاب ریاضی هشتم غافل نشوید.

3- تمرین تست زدن و بالا بردن سرعت و دقت تست زنی

در مرحله سوم برنامه ریزی برای قبولی نمونه دولتی باید بتوانید بعد از مطالعه کتاب های درسی و حل سوالات گوناگون مهارت تست زدن را کسب کنید. بسیاری از دانش آموزان خوب به علت عدم آشنایی با تست و عدم مهارت در تست زدن نتوانستند در آزمون نمونه دولتی قبول شوند. یک دانش آموز که 70 درصد کتاب ها را مطالعه کرده و مهارت تست زدن را داشته باشد نتیجه بهتری در آزمون نمونه دولتی نسبت به دانش آموزی می گیرد که 100 درصد کتاب ها را خوانده ولی در تست زدن مشکل دارد. مراحل کسب مهارت در تست زدن را مشاوران ما به شما آموزش می دهند. اما در این باره ذکر این نکته مهم است که شما در وهله اول باید از هر درس به صورت جداگانه تست حل کنید تا در آن درس مهارت لازم را کسب کنید و سعی کنید سرعت عمل خود را بالا ببرید. سپس باید سوالات درس های مختلف را با هم حل کنید و بتوانید زمان تست زدن را مدیریت کنید. برای مثال، اگر شما قصد دارید تا 10 سوال فارسی 10 سوال علوم و 10 سوال ریاضی را حل کنید، باید زمان پاسخگویی به سوالات فارسی 6 دقیقه، زمان پاسخگویی به سوالات علوم 7 دقیقه و 13 دقیقه هم زمان برای ریاضی صرف کنید، یعنی مجموعا 26 دقیقه که این زمان در شرایط آزمون تا 30 دقیقه افزایش می یابد.

4- حل آزمون تستی نمونه دولتی و تیزهوشان سال های قبل

بعد از کسب مهارت در تست زدن شما باید بتوانید این مورد را در شرایط یک آزمون واقعی تمرین کنید. یعنی بتوانید از اندوخته های خود استفاده کنید. برای این کار ابتدا سوالات نمونه دولتی سال قبل را پرینت بگیرید (حداقل سوالات استان خودتان) و همچنین یک پاسخنامه آزمون تستی شبیه پاسخنامه آزمون نمونه دولتی تهیه کنید. در صورت امکان روی یک صندلی بشینید و زمان آزمون را بین ساعت 8 تا 11 صبح قرار دهید. با توجه به در نظر گرفتن زمان و تصور شرایط آزمون شروع به حل سوالات آزمون کنید. بعد از اتمام زمان آزمون، آن را تصحیح کنید و میزان درصد و تراز خود را محاسبه کنید. زمان پاسخگویی به سوالات آزمون نمونه دولتی 120 دقیقه می باشد. و بعد از آن توصیه می کنیم که سوالات تیزهوشان سال قبل را حل کنید. چرا که سوالات امسال بیشتر مشابه سوالات آزمون تیزهوشان سال های قبل است.

برای اطلاع بیشتر از نحوه انجام کار و یا برای محاسبه درصد و محاسبه تراز آزمون نمونه دولتی می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

می توانید سوالات آزمون تیزهوشان سال های قبل را از اینجا دانلود کنید.

5- کسب آمادگی برای شرکت در آزمون

در این مرحله شما باید بدانید که تلاش خود را برای مطالعه و حل سوالات تستی انجام داده اید و باید بتوانید در آزمون به بهترین شکل ممکن از اندوخته های خود استفاده کنید و نتیجه دلخواه را از آزمون بگیرید. داشتن استرس، پرداختن به موارد حاشیه ای، انجام ندادن برخی از ضرویات آزمون از جمله عدم دریافت کارت ورود به جلسه، مرور سریع کتاب ها در روز قبل از آزمون، دستپاچگی و عدم اعتماد لازم و … از جمله مواردی است که می تواند در نتیجه شما تاثیر منفی زیادی داشته باشد. مشاوره گرفتن از مشاور خود در زمان دو یا سه روز قبل از آزمون کمک زیادی در رفع این موارد می کند. اما باید بدانید که در مواجه با هر کدام از موارد بالا در درجه اول اعتماد به موفقیت از دست ندهید و با ایمان به خدا مشکل را رفع کنید.

گام دوم: داشتن هدف و تلاش و پشتکار

باید بدانید که هدف شما چیست. اگر واقعا هدف شما قبولی در آزمون نمونه دولتی می باشد باید برای آن برنامه ریزی داشته باشید و در انجام برنامه تلاش لازم را انجام دهید. چرا که اگر برنامه ریزی کنید اما به آن عمل نکنید درصد موفقیت شما پایین می آید. پشتکار یعنی اینکه بدانید خستگی در رسیدن به هدف معنا ندارد و تا رسیدن به هدف که در واقع قبولی در آزمون نمونه دولتی است به تلاش خود ادامه دهید. نتیجه هر آزمونی بستگی به میزان تلاش شما دارد.

نکات برنامه ریزی برای قبولی نمونه دولتی

1- به توصیه های مشاور خود گوش کنید و به دقت به آن ها عمل کنید.

2- برای انجام مراحل بالا حتما با کمک مشاور خود و با توجه به شرایط برنامه ریزی کنید تا زمان را از دست ندهید.

3- نسبت به درس ریاضی توجه بیشتری داشته باشید. چرا که راز موفقیت بسیاری از دانش آموزان در آزمون های نمونه دولتی سال های قبل پاسخگویی درست به سوالات درس ریاضی بود. البته این موضوع به معنی کم توجهی به سایر دروس نیست و همه درس ها مهم هستند.

4- سعی کنید به سوالات آزمون به همان نحوی که در دفترچه آمده پاسخ دهید، مگر اینکه مشاور شما نکته خاصی به شما در این مورد گفته باشد.

5- از قسمت استعداد تحلیلی آزمون (سوالات هوش در دفترچه شماره یک) غفلت نکنید.

6- در همه مراحل به یاد خدا باشید.

برنامه ریزی برای قبولی نمونه دولتی

آزمون آنلاین

جزوات تیزهوشان

مدارک اپلای